Tonijn- en ricottaballetjes met paprika’s

Voorgerechten & amuses

Maak favoriet 5
Delen: Pinterest
Tonijn- en ricottaballetjes met paprika’s, AI-gegenereerde illustratie

Tonijn- en ricottaballetjes met paprika’s is een gerecht uit de Belgische keuken. Je maakt het in ongeveer 45 minuten, genoeg voor 4 personen. Belangrijkste ingrediënten: verse ricotta, geraspte Parmezaanse kaas en een takje peterselie.

  • Bereidingstijd 45 minuten
  • Aantal personen 4
  • Moeilijkheid Gemiddeld
  • Keuken
  • Herkomst

Direct naar recept ↓ Beoordeel dit recept ★ Laat een reactie achter ✎

Misschien ook lekker

Op zoek naar een voorgerecht dat altijd scoort? Tonijn- en ricottaballetjes met paprika’s is je antwoord. Alles draait om blikjes Rio en verse ricotta. Klaar in zo'n 45 minuten, goed voor 4 personen. Benieuwd hoe je het maakt? Je leest het hieronder stap voor stap.

Ingrediënten

  • 2 blikjes (elk 160g) Rio Mare Tonijn in Olijfolie
  • 150g verse ricotta
  • 2 eetlepels geraspte Parmezaanse kaas
  • een takje peterselie
  • 1 ei
  • broodkruim
  • olijfolie
  • 2 paprika's (geel en rood)
  • een paar zwarte olijven
  • 1 teentje look
  • zout
  • peper

Benodigdheden

  • Oven

Bereidingswijze

  1. Gaar de paprika's in hun geheel in een hete oven op 240°C gedurende 30 minuten. Draai ze zo vaak om totdat het vel bruin is gekleurd. Pel de paprika's, verwijder de steel en de zaadlijsten, snijd ze in fijne reepjes en breng op smaak met een beetje gehakte peterselie, schijfjes knoflook, wat olie en een snuifje zout. Voeg de olijven toe.
  2. Laat de tonijn uitlekken terwijl de paprika's in de oven zitten. Meng de tonijn in een kom met de ricotta, parmezaan, ei, flink wat gehakte peterselie en een beetje broodkruim. Vermeng alle ingrediënten goed en kruid af met peper en zout.
  3. Maak kleine platte balletjes van dit mengel en haal elk balletje door het broodkruim. Bak ze in hete olie aan beide zijden. Dien op met de paprika's.

Bron: Rio Mare

Veelgestelde vragen

Voor hoeveel personen is Tonijn- en ricottaballetjes met paprika’s?

Dit recept is voor 4 personen. Met de porties-knop pas je de hoeveelheden eenvoudig aan.

Hoe lang duurt het om Tonijn- en ricottaballetjes met paprika’s te maken?

Reken op ongeveer 45 minuten bereidingstijd.

Uit welke keuken komt Tonijn- en ricottaballetjes met paprika’s?

Tonijn- en ricottaballetjes met paprika’s hoort bij de Belgische keuken.

Heb je dit recept gemaakt?

Eén tik, en andere thuiskoks zien dat dit recept werkt. Als lid komt het ook in je kooklogboek.

Beoordeel dit recept

Nog geen reacties

Heb je dit gemaakt of heb je een vraag? Wees de eerste die reageert.

Laat een reactie achter

Reageren kan met een gratis account, zodat andere thuiskoks weten van wie de tip komt.

Maak een gratis account Al lid? Log in via dezelfde knop, zonder wachtwoord.

Heb je dit gemaakt? Je foto komt bij het recept te staan.

Elke week nieuwe recepten in je mailbox?

1× per week de lekkerste nieuwe en seizoensrecepten. Gratis, en je bent in goed gezelschap: ruim 14.000 thuiskoks lezen mee.

Inhoud melden

Klopt er iets niet, of staat hier iets dat er niet hoort? Vertel ons wat er mis is. Een mens leest je melding en je krijgt bericht over wat we ermee doen.