Surinaamse roti kerrie kip, aardappel en kouseband is een gerecht uit de Amerikaanse keuken. Je maakt het in ongeveer 60 minuten, genoeg voor 10 personen. Belangrijkste ingrediënten: zonnebloem olie, á 4 kopjes lauwwarm water en gele linzen.
- Bereidingstijd 60 minuten
- Aantal personen 10
- Moeilijkheid Gemiddeld
- Keuken Amerikaanse
- Herkomst Suriname
Surinaamse roti kerrie kip, aardappel en kouseband is zo'n gerecht dat je keer op keer wilt maken. Zonnebloem olie en gele linzen spelen hier de hoofdrol. Lees snel verder en ontdek hoe eenvoudig het is.
Ingrediënten
- Voor de roti pannenkoek:
- 500 gr. tarwe bloem
- 1 zakje dr. oetker bakpoeder
- 500 gr. extra bloem
- 1 theelepel zout
- 1 kopje zonnebloem olie
- 3 á 4 kopjes lauwwarm water
- Voor de roti vulling:
- 250 gram gele linzen
- 5 eetlepels gemalen en in droge koekenpan gebakken ketoembar (komijnzaad)
- 2 tenen knoflook
- stuk ui
- stukje verse peper
- beetje massala
- klontje suiker
- Voor de kip:
- 10 kip drumsticks of kip karbonade
- 5 eetlepels Surinaamse kerrie (masala, sur. toko)
- 1 verse madam jeanette peper
- 2 kipbouillonblokjes
- 2 klontjes suiker
- zwarte peper
- 1 ui
- 3 tenen knoflook
- 6 aardappels in grote blokken gesneden
- extra masala (sur. kerriepoeder)
- 250 gr. kouseband of sperziebonen
- 1 bouillonblok
- snufje zout
- zwarte peper
- extra zonnebloem olie voor het bakken van de roti
Benodigdheden
- Koekenpan
Bereidingswijze
- in een kom 500 gr. meel, kuil in midden, olie, bakpoeder, zout, lauw water er in, mengen, moet plakkerige massa zijn. Net zolang meel toevoegen en kneden tot het deeg van de schone handen loslaat. Deeg laten rusten 10 min. Linzen wassen, en in pan doen met zoveel water dat de linzen net onder staan, knoflook, stukje ui, peper en zout en suiker toevoegen, zacht laten koken tot vocht verdampt is, af laten koelen. Van het deeg balletjes vormen ter grootte van een groot ei, kuil in het midden maken, deeg vullen met 1 eetlepel linzen, deeg dicht vouwen, met handpalm platdrukken (vulling verdelen over het rondje) op met bloem bestoven aanrecht mooi rond uitrollen tot een pannenkoek, herhalen met de rest van het deeg. Koekenpan eerst heet maken daarna vuur matigen, insmeren met olie, roti plaat in de pan, bovenkant insmeren met olie, roti omdraaien, weer insmeren en omdraaien (3x) niet te lang aan één kant laten bakken, de roti met een taartschep elke keer omdraaien en op het bord leggen, telkens afdekken met schone theedoek, tot alle roti's gebakken zijn. Aardappels met water, bouillonblok, suiker en massala net gaar koken, niet te lang.
- Kip wassen met azijn, afspoelen, beetje olie in de pan ui en knoflook fruiten, lepels massala toevoegen, even bakken, kip er bij bouillonblok, suiker, zwarte peper, beetje water en kip 30 min. gaar laten worden, evt. op het laatst de madame jeanette peper er boven op. Kouseband in dobbelsteentjes snijden, margarine in pan kouseband even roerbakken bouillonblok, zwarte peper en suiker erbij en klaar is kees.
Bron: marijke kuhn
Heb je dit gemaakt?
Laat het weten — het komt in je kooklogboek te staan.
Veelgestelde vragen
Voor hoeveel personen is Surinaamse roti kerrie kip, aardappel en kouseband?
Dit recept is voor 10 personen. Met de porties-knop pas je de hoeveelheden eenvoudig aan.
Hoe lang duurt het om Surinaamse roti kerrie kip, aardappel en kouseband te maken?
Reken op ongeveer 60 minuten bereidingstijd.
Uit welke keuken komt Surinaamse roti kerrie kip, aardappel en kouseband?
Surinaamse roti kerrie kip, aardappel en kouseband hoort bij de Amerikaanse keuken.

Ik vind dit recept echt heerlijk, ik doe er alleen toch eieren bij. Toppie, bedankt.
Heerlijk recept, maar nu weten we nog steeds niks over het ei;)
@lila, waar zie jij staan dat dit het “authentieke rotirecept’is?
Maar als jij je geroepen voelt het (voor jou) “authentieke recept”te posten, zien we dat graag tegemoet.
Enne…koken hoort leuk te zijn…waarom zouden “sommige Nederlanders”geen meer bewerkelijke recepten kunnen of mogen maken?
Koken is nou ook weer geen neurochirurgie,hoor!
Het is vaak handigheid, smaak en heel veel gevoel.
Groetjes en ik zie jouw authentieke recept graag tegemoet,
Darkstar
Dit recept is niet het authentieke rotie recept. Ik ben Surinaams en ik snap nooit zo goed waarom sommige Nederlanders gelijk de moeilijkste dingen van een andere keuken willen proberen. Begin gewoon met iets simpels. Ze beginnen vaak met rotie en pom etc. dingen waar je qua recpetuur gewoon niet mee moet gaan experimenteren!
he, rotibakkers in de daalvulling natuurlijk geen ui ik vergiste me moet zijn knoflook peper en komijn, maar dat begrepen jullie vast al wel. Nou, bak ze en nu heb je je roti’s zo op tafel.
Groetjes Helene Sardadebi
He, rotiebakkers heb tip voor jullie Als je besan in olie gooit wordt het meel korrelig, toevoegen pepper, uien, komijn heel fijn een minuutje bakken en je hebt heerlijke daalvulling (dit is in 2 minuten klaar en vullen maar je rotis en oh ja, voelt natuurlijk nog al zanderig aan, maar als je roti gebakken is is je vulling gewoon gaar en is even lekker alleen veel makkelijker dan eerst daal koken en halfgaar afgieten en malen dit duurt vele malen langer dus een tip die ik ook weer van een indiase man heb geef het door en je kunt gelijk rotis bakken hierdoor is roti maken niet meer langdurig maar snel klaar te maken.
Ik hoop dat jullie er wat mee kunnen. Groetjes Helene Sardadebi
Dank je voor het recept, het was heerlijk om het weer eens zelf te maken voel me weer een echte blanke surinamer hahaha thnxxx (leeuwarden)
thnx great recept Leontien
zo at ik rotti in mijn jeugd bij de mensen die me deze gekke naam gaven.
surinaamsekeuken.web-log.nl voor lekkere recepten
Ik heb het al eerder gemaakt maar wist de juiste afwegingen niet meer.. dank zij jou recept kon ik het weer als van ouds maken!!! HEERLIJK!!! Heb je nog meer surinaamse recepten? Als zoute vis, bakeljauw??
Hoor graag wat van je.
Groetjes Leontien
BEDANKT MARIJKE,,DIT RECEPT WILDE IK ALLANG HEBBEN EN HEB HET GELIJK GEMAAKT,,,PRECIES GOED,,,THANKS,,GROETJES;)
Staat er toch duidelijk bij;);)
Groet, Anna
KookJij
Voor hoeveel personen is dit recept??
Ja, helemaal mee eens lorre. Je bent gewoon cool.
Ik ben pas 12 en ga het nu al maken. Ik vind dat jullie gewoon zeuren over dat recept. zet dan zelf een recept op deze pagina! als jullie het allemaal zo goed weten:(:o:o:?
Ga het vandaag maken.
Wat zit iedereen nou te zeuren over de roti.
Het is gewoon lekker en dad sit!
Niet zeuren en gewoon lekker roti eten en maken. Dat is mijn motto!
Hallo Darkstar, nou is dit nu leuk of niet!En zo helpen we elkaar en koken is fantastisch!!!Ik zie op deze site ook heerlijke recepten. We kunnen elkaar veel leren op dat gebied.;)
Hallo marijke,
ik was op zok naar een recept van roti dat ik helaas sinds lang verloren was…
Laat jij het nou gepost hebben! Ben er heel blij mee, heb het ooit gemaakt met een stel moeders van een zeer gemengde school, want wat brengt ons beter samen dan lekker eten?!
nu ik wat meer tijd heb o te koken, zal ik het ook beslist weer gaan doen,vriendelijke groetjes en blijf dit soort heerlijke dingen posten!:)
Wij Nederlanders? Waar kom jij dan vandaan en waar woon je? Zaadje
Jullie nederlanders weten echt niks he?