Erwtensoep is een gerecht uit de Hollandse keuken. Je maakt het in ongeveer 120 minuten, genoeg voor 4 personen. Belangrijkste ingrediënten: spliterwten, schouderkarbonades en laurier blaadjes.
Een heerlijke zelfgemaakte erwtensoep. Genieten in de herfst en winter! test
Ingrediënten
Voor
4
personen
- 300 gram spliterwten
- 400 gram schouderkarbonades
- 2 laurier blaadjes
- 8 takjes bladselderij
- 3 kruidenbouillontabletten
- 200 gram knolselderij
- 2 aardappelen
- 2 uien
- 200 gram prei
- 300 gram winterwortel
- 5 takjes peterselie
- 1 rookworst
- 1 eetlepel Blue Band Vloeibaar (mag ook andere boter zijn)
- zout
- peper
Bereidingswijze
- Week de spliterwten volgens de gebruiksaanwijzingen.
- Doe de spliterwten, karbonades, laurierblaadjes, 4 takjes selderijblad, bouillontabletten en 2 liter water in een pan.
- Breng het aan de kook en laat het ca. 45 minuten op laag vuur koken.
- Schil intussen de selderijknol en aardappelen en snijd ze in blokjes. Voeg ze na 30 minuten aan de erwten toe.
- Pel en snipper de uien. Maak de prei schoon en snijd ze in ringen. Schrap de wortel en snijd hem in blokjes. Knip de peterselie en de rest van de bladselderij fijn. Snijd de rookworst in plakjes.
- Schep het vlees uit de soep en snijd het in stukjes.
- Haal de laulierblaadjes, selderij en peterselie uit de soep.
- Verwarm de margarine. Fruit de ui ca. 3 minuten.
- Roer prei, wortel, bladselderij, peterselie, rookworst, het vlees en de soep erdoor.
- Voeg water toe als de soep te dik is.
- Kook nog ca. 10 minuten. Breng op smaak met zout en peper.
Een heerlijke zelfgemaakte erwtensoep. Genieten in de herfst en winter! test
Bron: Bobby
Heb je dit gemaakt?
Laat het weten — het komt in je kooklogboek te staan.
Veelgestelde vragen
Voor hoeveel personen is Erwtensoep?
Dit recept is voor 4 personen. Met de porties-knop pas je de hoeveelheden eenvoudig aan.
Hoe lang duurt het om Erwtensoep te maken?
Reken op ongeveer 120 minuten bereidingstijd.
Uit welke keuken komt Erwtensoep?
Erwtensoep hoort bij de Hollandse keuken.






Helemaal goed!! Om je vingers bij op te eten!! Straks weer een grote pan voor tijdens de carnavalsoptocht. Hoop maar weer dat er genoeg is!;)Groet Marcel
heerlijk soepje, alleen is ie niet zo dik als ik had verwacht. Heb er al een aardappeltje of twee bij gegooid, maar nog steeds wat dunnig.
Snaak is overigens voortreffelijk.
Vriendelijks
Andre:o
Ik vervang het varkensvlees door een lamsvoorbout met ribstukken. Minder vet, heerlijk! Probeer het eens. Ook doe ik er knoflook en spruitjes bij (nog van een medestudent overgenomen.
Ik gebruik nooit aardappel in de erwtensoep. Is niet nodig en maakt de erwtensoep nog dikker.
Wat heerlijk, dat alle mensen zo genieten van de erwtensoep.
Ik heb gisteren weer een grote pan gemaakt.
Smakelijk allemaal.
Groeten carien.
Snert te dun? Gebruik meer erwten of minder water,want in vlees en groenten zit ook veel vocht.Of laat het wat bezinken en schep dan wat vocht van de soep.Je kan ook wat aardappelpuree toevoegen.gewoon uitproberen.
Hallo Veerle,
Ik week de spliterwten nooit voor, zonder problemen.
Succes.
ik kom even terug op de Reacties van costa
je moet meer adapels in stukjes er bij in doen maar eest bijna gaar koken anders blijven ze rauw en dat is niet lekker costa,:p
Hallo!
Mijn mama maakt ook heerlijke erwtensoep! maar nu vroeg ik mij af
ofdat je spliterwten ook langer dan aangegeven op de verpakking mag laten weken…? Kan dat kwaad?
Voor het eerst zelf erwtensoep gemaakt. Was heerlijk. De volgende dag was het nog lekkerder!!!!!!
beste ger je kunt erwten soep in schaaltjes of bakjes doen af laten koelen en dan invriezen smaakt dan net zo lekker hoor:D
Hallo
Ijsbeen of casterib toevoegen ,en je krijgt een super soepje
grt
Ipv varkensvlees kun je ook riblappen gebruiken, nog iets minder droog ook
Hallo het jaar is bijna voor bij,Bobby zal wel blij zijn over al die Reacties van ons,ja Bobby zal ook wel weten over artur het probleem met het bruin worden van het vlees??????????
Hallo Arthur,
Ik heb ook wel eens dat iets niet lukt (mislukt) volgende keer beter denk ik dan maar.
Volgens mij is dit ook bij jullie nu, na 39 jaar koken weet je toch wel dacht ik zo.
Groeten Carien.
Zo Julia,ik neem aan als al 39 jaar erwtensoep kookt,dat je dat wel doet en bovendien wordt het daar niet ZO bruin van,je krijgt veel schuim
en ietsje bruin.Maar zo erg bruin,zelfs het vlees hebben we nog nooit meegemaakt.Vermoedelijk nog niemand,gezien de reactie`s.Als het juiste antwoord boven tafel komt zal ik het hier kenbaar maken.vrd. grt.
Bedankt Henny voor je reactie,zoals ik al schreef,maar mijn vrouw heeft dit nog nooit meegemaakt.Het bruin worden,zelfs het vlees begon al VOOR dat het kookte Bruin te worden.Wij houden het op de spliterwten,maar weten het niet zeker vandaar deze vreemde vraag.
ik kom even op de vraag van atur,als je Snert maakt moet je eerst het vlees en de spek koken dit moet helemaal gaar wezen,en op het water drijft een bruine laag schuim dit moet je er uit halen van wege de smaak.als het vlees gaar is haal je het uit de pan.het water er in laten dit is al een goede bouilon voor de snert.doe spliterwten in dit water en breng het aan de kook blijf wel elke roeren als je niet roerd plakt alles vast onder in de pan en dit krijg je moeilijk weer lost,zo zal het ook wel gegaan zijn met jullie snert atur.
Hallo allemaal,ik zit met een brandende vraag.
Mijn vrouw wilde zoals gewoonlijk,zelf kook ik nooit :-)maar.wat zij ook nog nooit had meegemaakt ging er iets niet goed.Tijden het toevoegen van de ingredienten,volgorde weet ik niet maar na een korte tijd koken werd de soep helemaal bruin en het vlees begon ook al helemaal bruin eruit te zien.We zijn haast 40j getrouwd en zij had dit nog nooit meegemaakt.Zij vermoedt dat er iets met de spliterwten aan de hand was.Vraag is dus,weet iemand hier antwoord op?vast bedankt en de soep hebben we weggekiept.
22 februari 2008 WK Snert koken in de Euroborg te Groningen! Belangstelling? mail [email protected]