Aspergerolletjes met brie in de oven

Voorgerechten & amuses

Maak favoriet 6
Delen: Pinterest
Aspergerolletjes met brie in de oven, AI-gegenereerde illustratie

Aspergerolletjes met brie in de oven is een gerecht uit de Belgische keuken. Je maakt het in ongeveer 35 minuten, genoeg voor 4 personen. Belangrijkste ingrediënten: asperges, sneetjes en gekookte ham.

  • Bereidingstijd 35 minuten
  • Aantal personen 4
  • Moeilijkheid Gemiddeld
  • Keuken
  • Herkomst

Direct naar recept ↓ Beoordeel dit recept ★ Laat een reactie achter ✎

Misschien ook lekker

Deze Aspergerolletjes met brie in de oven laat je proeven waarom de Belgische keuken zo geliefd is. Alles draait om asperges, sneetjes en gekookte ham. Reken op zo'n 35 minuten en je verwent er 4 personen mee. Volg de stappen hieronder en zet ‘m op tafel.

Ingrediënten

  • 12 asperges
  • 6 (vierkante) sneetjes
  • gekookte ham
  • 150 g brie
  • 2 eetl. bloem
  • 2 eetl. boter
  • 2 dl melk
  • 2 eieren
  • een scheutje azijn
  • 1/3 potje bieslook
  • 1 koffiel. currymix

Bereidingswijze

  1. Kook de eieren gedurende 10 min. in water met een scheutje azijn.
  2. Schil de asperges met een dunschiller van de kop naar het uiteinde. Snij de harde uiteindes eraf.
  3. Snij de sneetjes ham in 2.
  4. Snipper het bieslook fijn.
  5. Snij de brie in reepjes (met een lengte van ± 1 cm op 5 cm en een dikte van ± 0,5 cm).
  6. Kook de asperges gaar in lichtgezouten water gedurende 4 min. Giet voorzichtig af en bewaar het kookvocht.
  7. Leg elke asperge op een stukje ham. Bedek de asperges met een reepje brie en kruid naar smaak met currymix. Vouw vervolgens het sneetje ham toe rond de asperge zodat u een rolletje bekomt. Leg alle aspergerolletjes naast elkaar op een beboterde ovenplaat.
  8. Smelt 2 eetl. boter in een kookpan en roer er de bloem onder. Laat even drogen en bevochtig daarna met 2 dl kookvocht van de asperges en 2 dl melk. Roer stevig tot u een gladde saus krijgt.
  9. Lepel 1 eetl. saus over elk aspergerolletje (de uiteindes mogen niet bedekt zijn). Zet 8 à 10 min. onder de grill.
  10. Prak de hardgekookte eieren fijn met een vork en meng er het versnipperde bieslook onder.
  11. Leg 3 aspergerolletjes op elk bord en bestrooi met de mengeling van bieslook en ei.

Bron: Colruyt

Bewaren

Je kunt de rolletjes een dag van tevoren opbouwen en afgedekt koud wegzetten, maar maak de saus dan vers, want een bloemsaus die een nacht op koude rolletjes staat wordt dik en dof. Na het gratineren eet je ze dezelfde maaltijd op; opgewarmde asperges worden slap en de brie loopt uit. Het eier-bieslookmengsel uit stap 10 maak je op het laatste moment.

Variatie & vervangen

Brie kun je vervangen door camembert of een zachte geitenkaas, alle drie smelten ze onder de grill zonder te schiften. Groene asperges hoeven niet geschild te worden en zijn in twee minuten gaar in plaats van vier. De currymix is een eigen keuze van de maker; nootmuskaat of een beetje foelie past net zo goed bij ham en asperge.

Van de redactie

Bewaar het kookvocht van de asperges uit stap 6, want in stap 8 vormt het de helft van de saus; dat is wat deze saus naar asperge laat smaken in plaats van naar bloem en melk. De aantallen sluiten ook: twaalf asperges op zes sneetjes ham die je halveert. De ingrediëntenlijst is wel beschadigd, want bij zes vierkante sneetjes staat niet waarvan, en dat moet gekookte ham zijn.

Veelgestelde vragen

Voor hoeveel personen is Aspergerolletjes met brie in de oven?

Dit recept is voor 4 personen. Met de porties-knop pas je de hoeveelheden eenvoudig aan.

Hoe lang duurt het om Aspergerolletjes met brie in de oven te maken?

Reken op ongeveer 35 minuten bereidingstijd.

Uit welke keuken komt Aspergerolletjes met brie in de oven?

Aspergerolletjes met brie in de oven hoort bij de Belgische keuken.

Waarom een scheutje azijn in het kookwater van de eieren?

Als een ei barst, stolt het uitlopende eiwit in zuur water meteen en blijft de rommel beperkt. Op de smaak van het ei heeft die azijn geen invloed.

Waarom mogen de uiteinden niet bedekt zijn met saus?

Stap 9 wil dat de aspergekopjes zichtbaar blijven, zodat je onder de grill kleur op de saus krijgt en toch ziet wat er in het rolletje zit.

Heb je dit recept gemaakt?

Eén tik, en andere thuiskoks zien dat dit recept werkt. Als lid komt het ook in je kooklogboek.

Beoordeel dit recept

3 reacties

  1. En hopelijk zal het ook smaken natuurlijk;):D:D

  2. Bij mijn favorieten, heerlijk asperges! Na m’n vakantie gauw maar eens klaar maken;);)

Laat een reactie achter

Reageren kan met een gratis account, zodat andere thuiskoks weten van wie de tip komt.

Maak een gratis account Al lid? Log in via dezelfde knop, zonder wachtwoord.

Heb je dit gemaakt? Je foto komt bij het recept te staan.

Elke week nieuwe recepten in je mailbox?

1× per week de lekkerste nieuwe en seizoensrecepten. Gratis, en je bent in goed gezelschap: ruim 14.000 thuiskoks lezen mee.

Inhoud melden

Klopt er iets niet, of staat hier iets dat er niet hoort? Vertel ons wat er mis is. Een mens leest je melding en je krijgt bericht over wat we ermee doen.