Pittig soepje: Soto Ajam Paniki is een gerecht uit de Oosterse keuken. Je maakt het in ongeveer 60 minuten, genoeg voor 4 personen. Belangrijkste ingrediënten: kipfilet, sterke kippenbouillon en zonnebloemolie.
Misschien ook lekker
Pittig soepje: Soto Ajam Paniki is een echte aanrader voor aan tafel. Met kipfilet, sterke kippenbouillon en uien krijgt dit soepje meteen karakter. In een uur staat het op tafel, genoeg voor 4 personen. Hieronder vind je alle ingrediënten en de bereiding op een rij.
Ingrediënten
- 500 gr kipfilet, schoongemaakt
- 1 L sterke kippenbouillon, van 3 blokjes
- 4 el zonnebloemolie
- 2 uien, in halve ringen
- 2 teentjes knoflook, gesnipperd
- 1/2 Spaans pepertje, in ringetjes
- 1 bakje boemboe Ajam Paniki (Conimex of Toko Lien)
- 2 stelen prei, in reepjes
- 1 winterwortel, geschild en in reepjes
- 1/2 zak mihoen, geweld zoals op verpakking staat en fijnergesneden
- 200 gr tauge
- 4 hardgekookte eieren
- fijngesneden bladselderij
- gebakken uitjes
- ketjap
Bereidingswijze
- Smeer de kip in met de helft van het bakje boemboe, leg in de bouillon in de kookpan en laat een half uurtje trekken, niet koken.
- Haal ze dan uit de pan en trek er fijne draadjes van met 2 vorken.
- Verwarm in de soeppan olie en fruit hierin de uien, knoflook en het pepertje in aan. Voeg de rest van de boemboe toe en laat die ook eventjes garen. Giet er dan de bouillon bij (nog zonder de kip) en breng aan de kook.
- Doe er de prei en winterwortel bij en laat die rustig koken tot ze iets zachter zijn geworden.
- Voeg dan de mihoen en tauge toe en roer door de soep, laat even meewarmen en strooi er de selderij over. Serveer de soep met schaaltjes gevuld met de gekookte eieren, selderij, uitjes en ketjap. Selamet Makan, smakelijk eten!
Kruidige en goedgevulde soep, deze pittige Soto Ajam Paniki soep is erg smaakvol!
Bron: Onze Jiri's oma Toos
Veelgestelde vragen
Voor hoeveel personen is Pittig soepje: Soto Ajam Paniki?
Dit recept is voor 4 personen. Met de porties-knop pas je de hoeveelheden eenvoudig aan.
Hoe lang duurt het om Pittig soepje: Soto Ajam Paniki te maken?
Reken op ongeveer 60 minuten bereidingstijd.
Uit welke keuken komt Pittig soepje: Soto Ajam Paniki?
Pittig soepje: Soto Ajam Paniki hoort bij de Oosterse keuken.
Heb je dit recept gemaakt?
Eén tik, en andere thuiskoks zien dat dit recept werkt. Als lid komt het ook in je kooklogboek.

Soep smaakt erg goed! Wel hebben wij iets extra aan water toegevoegd, hadden we gelijk wat extra soep : )
Dit is wel zo lekker!