Groentespiesje met zeetong in tempuradeeg en een appel-kerriesausje

Avondeten & hoofdgerechten Vis & zeevruchten

Maak favoriet 3
Delen: Pinterest
Groentespiesje met zeetong in tempuradeeg en een appel-kerriesausje, AI-gegenereerde illustratie

Groentespiesje met zeetong in tempuradeeg en een appel-kerriesausje is een gerecht uit de Belgische keuken. Je maakt het in ongeveer 35 minuten, genoeg voor 4 personen. Belangrijkste ingrediënten: tongfilets, rode paprika en brochettestokjes.

  • Bereidingstijd 35 minuten
  • Aantal personen 4
  • Moeilijkheid Gemiddeld
  • Keuken
  • Herkomst

Direct naar recept ↓ Beoordeel dit recept ★ Laat een reactie achter ✎

Misschien ook lekker

Groentespiesje met zeetong in tempuradeeg en een appel-kerriesausje is zo'n gerecht dat je keer op keer wilt maken. Tongfilets en rode paprika: samen vormen ze een smaakvol geheel. In zo'n 35 minuten staat het op tafel, genoeg voor 4 personen. Lees snel verder en ontdek hoe eenvoudig het is.

Ingrediënten

  • 8 tongfilets
  • 1/2 courgette
  • 1 rode paprika
  • 1/2 venkel
  • 8 brochettestokjes
  • Voor het sausje:
  • 1 eierdooier
  • 1 koffielepel mosterd
  • 1 eetlepel witte wijnazijn
  • 1 dl maïsolie
  • een klein scheutje witte wijn
  • 1 eetlepel kerriepoeder
  • 1 appel
  • peper en zout
  • Voor het tempurabeslag:
  • 250 g water
  • 125 g bloem
  • 8 g verse gist
  • een snuifje zout

Benodigdheden

  • Friteuse

Bereidingswijze

  1. Meng de ingrediënten voor de tempura en laat 1 uur rijzen op kamertemperatuur.
  2. Zet de kom vervolgens een nachtje in de koelkast afgedekt met keukenfolie.
  3. Schil de paprika. Snijd de groenten in stukken.
  4. Prik de groenten op een brochettestokje, maar weef er de tong­filet tussendoor, zodat er overal vis tussenzit.
  5. Maak een mayonaise met de eierdooier, de mosterd, de azijn, de peper, het zout en de maïsolie. Verfris met wat witte wijn en voeg er het kerriepoeder en de in kleine blokjes gesneden appel aan toe.
  6. Schep het water van de tempura en haal er de brochettes door. Bak enkele minuten in een friteuse op 170°C.
  7. Serveer de spiesjes met het sausje.

Bron: lekker van bij ons

Veelgestelde vragen

Voor hoeveel personen is Groentespiesje met zeetong in tempuradeeg en een appel-kerriesausje?

Dit recept is voor 4 personen. Met de porties-knop pas je de hoeveelheden eenvoudig aan.

Hoe lang duurt het om Groentespiesje met zeetong in tempuradeeg en een appel-kerriesausje te maken?

Reken op ongeveer 35 minuten bereidingstijd.

Uit welke keuken komt Groentespiesje met zeetong in tempuradeeg en een appel-kerriesausje?

Groentespiesje met zeetong in tempuradeeg en een appel-kerriesausje hoort bij de Belgische keuken.

Heb je dit recept gemaakt?

Eén tik, en andere thuiskoks zien dat dit recept werkt. Als lid komt het ook in je kooklogboek.

Beoordeel dit recept

Nog geen reacties

Heb je dit gemaakt of heb je een vraag? Wees de eerste die reageert.

Laat een reactie achter

Reageren kan met een gratis account, zodat andere thuiskoks weten van wie de tip komt.

Maak een gratis account Al lid? Log in via dezelfde knop, zonder wachtwoord.

Heb je dit gemaakt? Je foto komt bij het recept te staan.

Elke week nieuwe recepten in je mailbox?

1× per week de lekkerste nieuwe en seizoensrecepten. Gratis, en je bent in goed gezelschap: ruim 14.000 thuiskoks lezen mee.

Inhoud melden

Klopt er iets niet, of staat hier iets dat er niet hoort? Vertel ons wat er mis is. Een mens leest je melding en je krijgt bericht over wat we ermee doen.