Dagschotel: witloof met natuuraardappelen in een boursin-sausje en gerookte spekblokjes

Dagschotel Hoofdgerechten

Delen: Facebook Pinterest
Dagschotel: witloof met natuuraardappelen in een boursin-sausje en gerookte spekblokjes

Dagschotel: witloof met natuuraardappelen in een boursin-sausje en gerookte spekblokjes is een gerecht uit de Belgische keuken. Je maakt het in ongeveer 30 minuten, genoeg voor 2 personen. Belangrijkste ingrediënten: pijlen witloof, aardappelen en gerookte spekblokjes.

  • Bereidingstijd 30 minuten
  • Aantal personen 2
  • Moeilijkheid Makkelijk
  • Keuken
  • Herkomst

Direct naar recept ↓ Beoordeel dit recept ★

Klik op foto om te vergroten.

Ingrediënten

  • 5 pijlen witloof
  • 4 aardappelen
  • 240 gr boursin cuisine met tomaat & mediterrane kruiden en gerookte spekblokjes
  • 250 gr gerookte spekblokjes
  • 150 ml melk
  • peper
  • fijn zeezout
  • muskaatnoot

Bereidingswijze

  1. Aardappelen in schillen deze in blokjes snijden, wassen en beetgaar koken in licht gezouten water. 4 pijlen witloof gaar steamen deze goed kruiden. De andere pijl witloof fijn snijden deze samen met het gerooktspek opbakken voeg de melk toe en de boursin goed roeren indien nodig bijkruiden. Serveer deze dagschotel zeer warm.

Klik op foto om te vergroten.

Bron: Derbyke, Elmo & Blondy

Veelgestelde vragen

Voor hoeveel personen is Dagschotel: witloof met natuuraardappelen in een boursin-sausje en gerookte spekblokjes?

Dit recept is voor 2 personen. Met de porties-knop pas je de hoeveelheden eenvoudig aan.

Hoe lang duurt het om Dagschotel: witloof met natuuraardappelen in een boursin-sausje en gerookte spekblokjes te maken?

Reken op ongeveer 30 minuten bereidingstijd.

Uit welke keuken komt Dagschotel: witloof met natuuraardappelen in een boursin-sausje en gerookte spekblokjes?

Dagschotel: witloof met natuuraardappelen in een boursin-sausje en gerookte spekblokjes hoort bij de Belgische keuken.

Beoordeel dit recept

5 reacties

  1. Mmm gestoomde witlof, alle smaak en vitamines er nog in en dan met dit lekkere boursin-speksausje, dat lijkt me echt heerlijk! Deze komt bij mijn favorieten! Wat heb je trouwens schattige spullen op de achtergrond! Mooi rood is niet lelijk! 🙂

Laat een reactie achter