Bladerdeeg hartig en zoete hapjes is een gerecht uit de Hollandse keuken. Je maakt het in ongeveer 45 minuten, genoeg voor 6 personen. Belangrijkste ingrediënten: HARTIG, plakjes bladerdeeg en bakje roomkaas.
Misschien ook lekker
Op zoek naar een voorgerecht dat altijd scoort? Bladerdeeg hartig en zoete hapjes is je antwoord. HARTIG en bladerdeeg: samen vormen ze een smaakvol geheel. In zo'n 45 minuten staat het op tafel, genoeg voor 6 personen. Benieuwd hoe je het maakt? Je leest het hieronder stap voor stap.
Ingrediënten
- HARTIG
- 3 plakjes bladerdeeg
- 1 bakje roomkaas
- 1 uitje
- 1 eetlepel italiaanse kruiden (gedroogd)
- zout en peper (naar smaak)
- ZOET
- 3 plakjes bladerdeeg
- 1 appel
- 1 theelepel rumessence
- 1/2 theelepel kardemompoeder
- 1 theelepel kaneelpoeder
- 1 flinke eetlepel rozijnen
Bereidingswijze
- Bekijk het filmpje
Veelgestelde vragen
Voor hoeveel personen is Bladerdeeg hartig en zoete hapjes?
Dit recept is voor 6 personen. Met de porties-knop pas je de hoeveelheden eenvoudig aan.
Hoe lang duurt het om Bladerdeeg hartig en zoete hapjes te maken?
Reken op ongeveer 45 minuten bereidingstijd.
Uit welke keuken komt Bladerdeeg hartig en zoete hapjes?
Bladerdeeg hartig en zoete hapjes hoort bij de Hollandse keuken.
Heb je dit recept gemaakt?
Eén tik, en andere thuiskoks zien dat dit recept werkt. Als lid komt het ook in je kooklogboek.

Hallo Elly, ben even gaan kijken, http://www.kookjij.nl/recept-bladerdeeghapjes. :);):p
Ik lees bij opmerking dat er ook bladerdeeghapjes met zalm zijn, maar die heb ik nog niet gevonden.
Goedemiddag Anna, dank je wel, groetjes Elly 🙂
Bij de reacties geeft Tania haar antwoord: 20 minuten;)
Groetjes,
Anna.
KookJij.
ik zou het graag willen maken, maar er staat neergens hoelang ze in de oven moeten.
Knap, zo leer ik er ook wat van, leuk om te zien.
Lijkt me heel lekker hapje voor het weekend.
Hartig hapje met kaas en bladerdeeg.
Lekker en snel.
Dank je.
Stephanie, Bedoel je nieuwe recepten met dit hapje?
Susan, De hartige vulling gaat rijzen door de roomkaas. Dit kun je niet voorkomen. Om te voorkomen dat ze heel erg inzakken moet je een beetje uitproberen wat er gebeurt wanneer je de oventemperatuur wat lager houdt en eventueel wat langer de hapjes bakt. Wanneer ze bij mij te veel rijzen dan duw ik de vulling met een vork een beetje terug. Het grillige uiterlijk vind ik niet erg. Groetjes, Tania
Graag had ik nieuwe recepten van jullie ontavngen..Alvast bedankt
Hoi ik heb het hartige taartje gemaakt maar het rijzde heel hoog op en toen we dachten dat het gaar was en het uit de oven haalde zakte het helemaal in dus waren de hapjes heel lelijk,wel lekker,maar wat hebben we fout gedaan???Het was het hartige hapje met roomkaas.groetjes
ik vind het helemaal super.
doe namelijk heel veel met bladerdeeg vooral met verjaardagen en feestje maar was er nog nooit opgekomen om ze ook open te serveren.
ga morgen gelijk een mooi bakblik kopen en lekker bakken met de kinderen.
super dat je dit hebt geplaatst:)
vooral die kardemompoeder doet wat. oke . zelf ook geprobeerd met andere kaas. kop kaas. oke spinazie ook goed met olijfje. haha. mag de ui ook een RODE ui zijn ? Btje zoeter voor onze allochtone mensen misschien beter te eten. oke. kruiden bij de eurohsjobber per potje bina twee euro:o:o
Op zich is dat heel vreemd. Het filmpje wat je via deze pagina kunt bekijken is rechtstreeks, zonder youtube, geladen in de pagina. Er staat wel eenzelfde filmpje (met andere muziek) op youtube maar dat is apart geupload. Als ik het filmpje start op mijn pc, laptop of via apparatuur van het werk gaat het allemaal goed. Er zijn overigens wel andere filmpjes die ik op Kookjij heb gezet die ik zelf niet meer kan bekijken. De filmpjes op youtube worden zeer regelmatig bekeken en tot nu toe heb ik er geen problemen mee ervaren of van gehoord. Ik hoop dat je een manier vindt om het op te lossen.
Je vind verschillende recepten van me terug op Youtube (kanaal: Heefirst) bij de zoekoptie intoetsen: Tania kookt
Dan kom je in een van mijn receptenfilmpjes en kun je kijken of er nog meer van je gading bijzit.
Als ik het wat minder druk heb ga ik weer nieuwe recepten opnemen, bedenken.
De hapjes waren echt heel lekker ,ik probeer de laatste tijd bladerdeeg recepten uit maar deze staat zeker in de top 10 .
Persoonlijk weet ik niet welke ik moet kiezen.
Nog een vraagje, komen er nog meer bladerdeeg recepten dat zou heel leuk zijn.
Helemaal geweldig!!
Heb de zoete versie gemaakt met oud en nieuw en ze waren zo op!! En die oliebollen en appelflappen lagen er nog!!
in orde