Uiensoep met kaas crostini

Voorgerechten Warm

Delen: Facebook Pinterest
Uiensoep met kaas crostini — AI-gegenereerde illustratie

Uiensoep met kaas crostini is een gerecht uit de Belgische keuken. Je maakt het in ongeveer 60 minuten, genoeg voor 4 personen. Belangrijkste ingrediënten: Landana 1000 DAGEN, grote en gedroogde tijm.

  • Bereidingstijd 60 minuten
  • Aantal personen 4
  • Moeilijkheid Gemiddeld
  • Keuken
  • Herkomst

Direct naar recept ↓ Beoordeel dit recept ★

Op zoek naar een voorgerecht dat altijd scoort? Uiensoep met kaas crostini is je antwoord. Landana 1000 en zuurdesembrood spelen hier de hoofdrol. Zin gekregen? Volg de stappen hieronder en zet ‘m op tafel.

Ingrediënten

  • 125 gr Landana 1000 DAGEN
  • 1 zuurdesembrood of een ander lang, rustiek brood
  • 3 grote, milde uien
  • 2 el olijfolie
  • 50 gr boter
  • ½ tl suiker
  • ½ tl gedroogde tijm
  • 1,5 dl droge witte wijn
  • 1,25 l runder-, kippen- of groentebouillon
  • witte wijnazijn (naar wens)
  • zout & versgemalen peper

Benodigdheden

  • Oven
  • Braadpan
  • Rasp

Bereidingswijze

  1. Verwarm de oven voor op 180˚C. Snijd het brood in sneetjes van ongeveer 2 cm dik en leg ze op een bakplaat. Rooster ze 15 minuten in de oven tot ze lichtbruin en krokant zijn. Houd deze apart.
  2. Snijd de uien in dunne reepjes. Verhit de olie in een grote braadpan. Voeg de boter en de uien toe. Roer tot de uien goed met olie bedekt zijn en bak ze op laag tot middelhoog vuur tot ze diep goudbruin zijn; roer af en toe. Dit kan 40 minuten duren, afhankelijk van de uien.
  3. Voeg indien gewenst de suiker toe zodra de uien bruin beginnen te worden en roer iets vaker zodat ze niet verbranden. Roer de tijm en de wijn erdoor wanneer de uien goed verkleurd zijn en kook het geheel tot de helft in.
  4. Schenk de bouillon erbij, breng het geheel weer aan de kook en laat de soep 20-25 minuten sudderen. Voeg naar smaak zout en peper toe. Voeg enkele druppels witte wijnazijn toe als de soep te zoet is.
  5. Verwarm de grill voor en rasp de Landana 1000 DAGEN. Strooi de kaas over de sneetjes brood en zet deze 5-10 minuten onder de grill tot de kaas gesmolten is. Schep de soep in vier kommen en leg in elke kom een geroosterd sneetje brood met Landana 1000 DAGEN.

Bron: landanakaas.be

Heb je dit gemaakt?

Laat het weten — het komt in je kooklogboek te staan.

Veelgestelde vragen

Voor hoeveel personen is Uiensoep met kaas crostini?

Dit recept is voor 4 personen. Met de porties-knop pas je de hoeveelheden eenvoudig aan.

Hoe lang duurt het om Uiensoep met kaas crostini te maken?

Reken op ongeveer 60 minuten bereidingstijd.

Uit welke keuken komt Uiensoep met kaas crostini?

Uiensoep met kaas crostini hoort bij de Belgische keuken.

Beoordeel dit recept

Nog geen reacties

Heb je dit gemaakt of heb je een vraag? Wees de eerste die reageert.

Laat een reactie achter