Sinaasappelsalade met olijven

Voorgerechten & amuses

Maak favoriet 1
Delen: Pinterest
Sinaasappelsalade met olijven, AI-gegenereerde illustratie

Sinaasappelsalade met olijven is een gerecht uit de Belgische keuken. Je maakt het in ongeveer 30 minuten, genoeg voor 4 personen. Belangrijkste ingrediënten: sinaasappels, olijven en sla.

  • Bereidingstijd 30 minuten
  • Aantal personen 4
  • Moeilijkheid Gemiddeld
  • Keuken
  • Herkomst

Direct naar recept ↓ Beoordeel dit recept ★ Laat een reactie achter ✎

Misschien ook lekker

Sinaasappelsalade met olijven is een echte aanrader voor aan tafel. Alles draait om sinaasappels en olijven. In zo'n 30 minuten staat het op tafel, genoeg voor 4 personen. Hieronder vind je alle ingrediënten en de bereiding op een rij.

Ingrediënten

  • 1 kg sinaasappels
  • 100 g olijven, zwarte (zonder pit)
  • 1 ui, rode
  • 150 g sla, gemengde
  • 1 stokbrood (klein)
  • 50 g Lardo di colonnata (flinterdun gesneden)
  • 5 el sinaasappelsap (vers geperst)
  • 4 el olijfolie
  • 2 kl mosterd, zachte
  • ½ kl peperkorrels, roze (geplette)
  • zeezout

Bereidingswijze

  1. Snij de schil van de sinaasappelen dik weg, tot het vruchtvlees bloot ligt. Verdeel ze met een scherp mes in mooie plakken; het sap dat vrijkomt bewaar je voor de vinaigrette. Schik de plakken op een bord.
  2. Hak de olijven grof of snij ze in ringen. De gepelde ui gaat in dunne ringen. Was de sla, slinger hem droog en scheur de blaadjes in hapklare stukken.
  3. Combineer de sla met de uienringen en de plakken sinaasappel tot een salade en strooi er de olijven over.
  4. Verdeel het stokbrood in sneetjes en bedek ze met lardo di colonnata. Schuif ze kort onder de hete grill: het brood moet krokant worden en het spek net beginnen te smelten, zonder te verbranden.
  5. Klop uit de mosterd, de olijfolie, het sinaasappelsap, de peperkorrels en een snuifje zout een vinaigrette en schenk die pas net voor het opdienen over de salade. Geef er het stokbrood bij.

Veelgestelde vragen

Voor hoeveel personen is Sinaasappelsalade met olijven?

Dit recept is voor 4 personen. Met de porties-knop pas je de hoeveelheden eenvoudig aan.

Hoe lang duurt het om Sinaasappelsalade met olijven te maken?

Reken op ongeveer 30 minuten bereidingstijd.

Uit welke keuken komt Sinaasappelsalade met olijven?

Sinaasappelsalade met olijven hoort bij de Belgische keuken.

Heb je dit recept gemaakt?

Eén tik, en andere thuiskoks zien dat dit recept werkt. Als lid komt het ook in je kooklogboek.

Beoordeel dit recept

Nog geen reacties

Heb je dit gemaakt of heb je een vraag? Wees de eerste die reageert.

Laat een reactie achter

Reageren kan met een gratis account, zodat andere thuiskoks weten van wie de tip komt.

Maak een gratis account Al lid? Log in via dezelfde knop, zonder wachtwoord.

Heb je dit gemaakt? Je foto komt bij het recept te staan.

Elke week nieuwe recepten in je mailbox?

1× per week de lekkerste nieuwe en seizoensrecepten. Gratis, en je bent in goed gezelschap: ruim 14.000 thuiskoks lezen mee.

Inhoud melden

Klopt er iets niet, of staat hier iets dat er niet hoort? Vertel ons wat er mis is. Een mens leest je melding en je krijgt bericht over wat we ermee doen.