Salade van geroosterde wortels, kikkererwten en feta is een gerecht uit de Belgische keuken. Je maakt het in ongeveer 50 minuten, genoeg voor 4 personen. Belangrijkste ingrediënten: verse oregano, het sap van 1 citroen en gekookte kikkererwten.
Misschien ook lekker
Met Salade van geroosterde wortels, kikkererwten en feta zet je moeiteloos iets lekkers op tafel. De combinatie van wortels, verse oregano en gekookte kikkererwten maakt het verschil. Volg de stappen hieronder en zet ‘m op tafel.
Ingrediënten
- 700 g wortels in verschillende kleuren
- 5 takjes verse oregano
- 0.5 granaatappel
- het sap van 1 citroen
- 250 g gekookte kikkererwten (bokaal)
- 2 El geroosterde pinda’s
- 150 g feta
- olijfolie
- zout
- zwarte peper
Benodigdheden
- Oven
- Ovenschaal
Bereidingswijze
- Verwarm de oven voor op 180°C. Schil de wortels. Snij ze in staafjes en giet ze in een met bakpapier beklede ovenschaal. Besprenkel met wat olijfolie en kruid met peper en zout. Bak 25 min in de oven. Schep de wortels af en toe om tijdens het bakken.
- Spoel de kikkererwten en verwarm ze. Haal de pitjes uit de granaatappel. Hak de pinda’s.
- Maak een vinaigrette van 4 el olijfolie en het citroensap en kruid met peper en zout. Serveer de wortels, de kikkererwten, de granaatappelpitten, de pinda’s en de verkruimelde feta op borden en breng op smaak met de vinaigrette. Versier met blaadjes oregano en dien op.
.
Bron: carrefour
Veelgestelde vragen
Voor hoeveel personen is Salade van geroosterde wortels, kikkererwten en feta?
Dit recept is voor 4 personen. Met de porties-knop pas je de hoeveelheden eenvoudig aan.
Hoe lang duurt het om Salade van geroosterde wortels, kikkererwten en feta te maken?
Reken op ongeveer 50 minuten bereidingstijd.
Uit welke keuken komt Salade van geroosterde wortels, kikkererwten en feta?
Salade van geroosterde wortels, kikkererwten en feta hoort bij de Belgische keuken.
Heb je dit recept gemaakt?
Eén tik, en andere thuiskoks zien dat dit recept werkt. Als lid komt het ook in je kooklogboek.

Nog geen reacties
Heb je dit gemaakt of heb je een vraag? Wees de eerste die reageert.
Heb je dit gemaakt? Je foto komt bij het recept te staan.