Aardappels Avondeten & hoofdgerechten Ovenschotels & eenpans
Pastilla met aardappelen is een gerecht uit de Afrikaanse keuken. Je maakt het in ongeveer 55 minuten, genoeg voor 4 personen. Belangrijkste ingrediënten: grote vellen brickdeeg, dikke en preien.
- Bereidingstijd 55 minuten
- Aantal personen 4
- Moeilijkheid Gemiddeld
- Keuken Afrikaanse
- Herkomst Marokko
Direct naar recept ↓ Beoordeel dit recept ★ Laat een reactie achter ✎
Misschien ook lekker
Op zoek naar een gerecht dat altijd scoort? Pastilla met aardappelen is je antwoord. De combinatie van vellen brickdeeg, dikke en preien maakt het verschil. Pak je pannen erbij en ga aan de slag.
Ingrediënten
- 4 grote vellen brickdeeg
- 4 dikke, bloemig kokende aardappelen
- 2 preien
- 1 dubbele kipfilet
- Olijfolie
- 1 theelepel ras el hanout
- Citroensap
- Peper en zout
Benodigdheden
- Oven
- Bakvorm
Bereidingswijze
- Snij de geschilde aardappelen in dunne plakjes en laat ze 5 minuten koken in gezouten water. Na het afgieten laat je ze even opdrogen op het vuur, waarna ze mogen afkoelen.
- Was de prei en snij het witte deel in ringetjes.
- Verdeel de kip in reepjes, sprenkel er citroensap over en schep de ras el hanout erdoor. Breng op smaak met peper en zout.
- Vet een ruime bakvorm in met olijfolie en smeer ook de vellen brickdeeg aan weerszijden dun in met olijfolie.
- Bekleed de vorm met twee vellen deeg op elkaar. Verdeel er de helft van de aardappelplakjes over, daarna de kip met de prei, en sluit af met de overige aardappelen. Dek het geheel toe met de laatste twee vellen brickdeeg, vouw de randen naar binnen en druk alles goed vast.
- Smeer de bovenkant nog een keer dun in met olijfolie. Laat de pastilla 10 tot 15 minuten bakken in een warme oven van 175°C, in het midden. Lauw serveren is het lekkerst.
Veelgestelde vragen
Voor hoeveel personen is Pastilla met aardappelen?
Dit recept is voor 4 personen. Met de porties-knop pas je de hoeveelheden eenvoudig aan.
Hoe lang duurt het om Pastilla met aardappelen te maken?
Reken op ongeveer 55 minuten bereidingstijd.
Uit welke keuken komt Pastilla met aardappelen?
Pastilla met aardappelen hoort bij de Afrikaanse keuken.
Heb je dit recept gemaakt?
Eén tik, en andere thuiskoks zien dat dit recept werkt. Als lid komt het ook in je kooklogboek.

Hallo alle twee, brickdeeg is filter dun deeg gemaakt van gemalen , gegaard griesmeel. Filodeeg heeft meer een struktuur van bladerdeeg.Allé dat veronderstel ik toch kan ook mis zijn hé. Groetjes van ons 3 :);):p
Bewerken
Ik denk dat brickdeeg hetzelfde is als bladerdeeg maar ik ben niet zeker.
Ras el hanout zijn gemixte kruiden, verkrijgbaar bij Marokaanse slagers.
Wat is brickdeeg? En wat is ras el hanout? Het recept lijkt me heerlijk maar ik wil graag wat meer informatie. Alvast bedankt
Bewerken