Geroosterd gemarineerd zeeuwsspek is een gerecht uit de Hollandse keuken. Je maakt het in ongeveer 70 minuten. Belangrijkste ingrediënten: spek, grove mosterd en lichte sojasaus.
Met Geroosterd gemarineerd zeeuwsspek zet je moeiteloos iets lekkers op tafel. Spek, grove mosterd en lichte sojasaus spelen hier de hoofdrol. In ruim een uur ben je klaar. Volg de stappen hieronder en zet ‘m op tafel.
Ingrediënten
- 1 stuk spek, zonder zwoerd van ca. 250 gram
- 1 eetlepel grove mosterd
- 2 eetlepels lichte sojasaus
- 1 teentje knoflook, geperst
- 1 theelepel uienpoeder
- 1 theelepel peper
- 1 theelepel paprikapoeder
- 2 eetlepels olijfolie
Benodigdheden
- Oven
Bereidingswijze
- Meng alle ingrediënten voor de marinade. Prik wat gaatjes in het spek en leg het vlees in de marinade. Laat minimaal een nacht marinaren in de koelkast en draai af en toe om. Verhit de oven voor op 180 graden. Dep het vlees droog en schraap de kruiden van het vlees (dit verbrand anders). Rooster het spek in 40 minuten gaar met de vet kant naar boven. Eventueel de laatste 10 minuten de grill aan om het vet krokant te bakken. Wat af laten koelen. Lauw is het lekkerste.
Heb je dit gemaakt?
Laat het weten — het komt in je kooklogboek te staan.
Veelgestelde vragen
Hoe lang duurt het om Geroosterd gemarineerd zeeuwsspek te maken?
Reken op ongeveer 70 minuten bereidingstijd.
Uit welke keuken komt Geroosterd gemarineerd zeeuwsspek?
Geroosterd gemarineerd zeeuwsspek hoort bij de Hollandse keuken.







Ik heb vandaag ook het recept zeeuwsspek gemaakt,is wel lekker maar niet zoals bij de zeeuwse slager,dus ga ik toch verder zoeken naar de juiste verhoudingen,want om elke keer van uit Belgie naar Zeeland te rijden om een stukje vind ik toch een beetje te gek of niet?
Ik heb het hierbovenstaande recept gemaakt, zogenaamd “zeeuwsspek”. Maar ik vind het totaal niet op het zeeuwsspek lijken die ik bij de slagerij koop! Het is nu voordehand liggend om te zeggen dat ik het recept niet gevolgd hebt.
Jammer! dus toch maar weer naar de slager.
het recept voor het spek is formidabel en lekker als hapje tussen en iets meer knoflook en een theelepel mosterd is lekker
Marijke,
Erg lekker. Probeer het ook eens met zwoerd. Het zwoerd moet je dan insnijden tot aan het vet in dunne reepjes zodat je het later makkelijk kunt snijden voor op de boterham. Het zwoerd vormt een lekker knapperig korstje.:p
zeer bedankt voor het recept zeeuws spek.Ik weet nu al dat het lekker is en heb nog niet ees gemaakt.{morgen}