Dagschotel: rosbief vergezeld van een duo van wortelen en witloof met puree is een gerecht uit de Belgische keuken. Je maakt het in ongeveer 30 minuten, genoeg voor 2 personen. Belangrijkste ingrediënten: wortelen, pijl witloof en aardappelen.
Misschien ook lekker
Klik op foto om te vergroten.
Ingrediënten
- +/- 500 gr rosbief
- 3 wortelen
- 1 pijl witloof
- 3 aardappelen
- 2 soeplepels Philadelphia-kaas met bieslook
- gemalen tricolore peper
- fleur de sel
- harissa kruiden
- boter
Benodigdheden
- Oven
Bereidingswijze
- Aardappelen in licht gezouten water beetgaar koken, pureer en kruiden meng er de kruidenkaas onder.
- Wortelen in fijne schijven snijden deze in boter beetgaar stoven. Het witloof fijn snijden en even mee opstoven kruiden naar smaak.
- Rosbief kruiden met de harissa-kruiden deze in boter aan beide kanten goed aanbakken. Oven voorverwarmen op 230 gr de rosbief in een beboterde vuurvaste schotel +/- 10 min bakken. Zet de oven op 180 gr en laat het vlees nog een 15 tal min verder bakken.
- Neem een ronde uitsteek vorm deze inboteren voeg een deel van de groenten erin vervolgens puree en eindig met de de groenten. Zet deze even samen met het vlees in de oven.
- Snij de rosbief in mooie schijven en serveer op bord samen met de groenten-aardappelpuree verwijder de ring. Werk af met enkele toefjes kaas en bestrooi met de harissa kruiden.
Klik op foto om te vergroten.
Bron: Derbyke, Elmo & Blondy
Veelgestelde vragen
Voor hoeveel personen is Dagschotel: rosbief vergezeld van een duo van wortelen en witloof met puree?
Dit recept is voor 2 personen. Met de porties-knop pas je de hoeveelheden eenvoudig aan.
Hoe lang duurt het om Dagschotel: rosbief vergezeld van een duo van wortelen en witloof met puree te maken?
Reken op ongeveer 30 minuten bereidingstijd.
Uit welke keuken komt Dagschotel: rosbief vergezeld van een duo van wortelen en witloof met puree?
Dagschotel: rosbief vergezeld van een duo van wortelen en witloof met puree hoort bij de Belgische keuken.
Heb je dit recept gemaakt?
Eén tik, en andere thuiskoks zien dat dit recept werkt. Als lid komt het ook in je kooklogboek.

Laat het smaken Rita 😉 groetjes Hilde
Dit ga ik vanavond zeker maken.