Gebakken eitjes is een gerecht uit de Oosterse keuken. Je maakt het in ongeveer 5 minuten, genoeg voor 1 personen. Belangrijkste ingrediënten: of 2 thee lepeltjes zout en olie maakt niet uit welke.
Met Gebakken eitjes zet je moeiteloos iets lekkers op tafel. De combinatie van ei en olie maakt maakt het verschil. Klaar in zo'n 5 minuten, goed voor 1 persoon. Hieronder vind je alle ingrediënten en de bereiding op een rij.
Ingrediënten
Voor
1
personen
- 1 ei
- 1of 2 thee lepeltjes zout
- olie maakt niet uit welke
Bereidingswijze
- De eieren kloppen.
- De pan met olie vullen.
- Het ei erop leggen.
- W8 paar minuten en klaar.
Heb je dit gemaakt?
Laat het weten — het komt in je kooklogboek te staan.
Veelgestelde vragen
Voor hoeveel personen is Gebakken eitjes?
Dit recept is voor 1 personen. Met de porties-knop pas je de hoeveelheden eenvoudig aan.
Hoe lang duurt het om Gebakken eitjes te maken?
Reken op ongeveer 5 minuten bereidingstijd.
Uit welke keuken komt Gebakken eitjes?
Gebakken eitjes hoort bij de Oosterse keuken.






Ik denk dat Jiangyi zijn recepten zelf op de site zet en dan krijgen wij een “rare”indruk over “de pan met olie vullen..”,maar ik weet zéker dat hij bedoelt dat er wat olie op de bodem moet zijn…. Vindt het wel leuk dat zijn recepten op de site komen, al is het “ongecensureerd”; wie weet komen we zijn naam nog wel ooit tegen als gerenommeerde kok! You never know:D
Daar heb je wel gelijk in, Karin.
sorry, ik wist niet dat er kennelijk ook kinderen mee doen! Niet de bedoeling om een kind onderuit te halen! Alleen vind ik dat dit soort recepten niet geplaatst moeten worden!
groetjes;)
Jiangyi Chen, het is leuk dat je graag kookt op jouw leeftijd. Maar soms zijn je recepten niet goed beschreven of veel te makkelijk zoals dit recept en dat van de oesters. Misschien kun je een kinderkookboek kopen of bij de bibliotheek lenen. Daar staan vaak heel leuke recepten in en word je later een goede kok. Niet opgeven hoor, de eerste keer dat ik kookte bracht ik er niets van terecht en ik was toen veel ouder dan jij nu. Groetjes,:)
??????Moet ik dit recept echt serieus nemen? Hoezo de pan met olie vullen, helemaal vol? En dat voor 1 ei? En dan ook nog 2 lepeltjes zout?
Ik dacht dat dit een site voor leuke recepten was maar dit slaat echt nergens op!:?