Balletjes met paprikacoulis en pappardelle

Avondeten & hoofdgerechten Pasta, rijst & noedels Vleesgerechten

Delen: Pinterest
Balletjes met paprikacoulis en pappardelle, AI-gegenereerde illustratie

Balletjes met paprikacoulis en pappardelle is een gerecht uit de Belgische keuken. Je maakt het in ongeveer 50 minuten, genoeg voor 4 personen. Belangrijkste ingrediënten: kipgehakt, ricotta en pappardelle.

  • Bereidingstijd 50 minuten
  • Aantal personen 4
  • Moeilijkheid Gemiddeld
  • Keuken
  • Herkomst

Direct naar recept ↓ Beoordeel dit recept ★ Laat een reactie achter ✎

Misschien ook lekker

Balletjes met paprikacoulis en pappardelle is een echte aanrader voor aan tafel. Kipgehakt en ricotta: samen vormen ze een smaakvol geheel. Klaar in zo'n 50 minuten, goed voor 4 personen. Volg de stappen hieronder en zet ‘m op tafel.

Ingrediënten

  • 400g kipgehakt
  • 150g ricotta
  • 500g pappardelle
  • 1 ei
  • 100g jonge spinazie
  • 50g parmezaan
  • Peper en zout
  • 4 verse, dikke tomaten
  • 4 rode paprika's
  • 1 ui
  • 1 Knorr Bouillonketeltje Kip
  • 1 koffielepel honing
  • Paprikapoeder

Benodigdheden

  • Staafmixer

Bereidingswijze

  1. Snipper de gepelde ui. Was de tomaten en de paprika's, verwijder de pitjes en snij alles in stukken. Laat de groenten stoven in de olijfolie. Voeg het Knorr Bouillonketeltje Kip toe met 1 dl water en lepel er de honing bij. Alles goed omscheppen en zonder deksel 1/2u laten sudderen tegen de kook aan.
  2. Kneed het gehakt samen met de parmezaan, het ei, de fijngehakte spinazie en de ricotta. Breng op smaak met peper en zout en draai er (niet te kleine) balletjes van.
  3. Mix de paprika-tomatencoulis kort met de staafmixer en wrijf hem daarna door een roerzeef; zo blijven de velletjes achter.
  4. Zet de coulis opnieuw op het vuur tot hij kookt en breng op smaak met een flinke snuif paprikapoeder plus wat peper en zout. Gaar de gehaktballetjes 10 minuten in de coulis, net tegen de kook aan.
  5. Kook intussen de pappardelle beetgaar in gezouten water en giet af. Schep pasta, gehaktballetjes en saus in diepe borden en dien direct op.

Kip, spinazie, ricotta, een heerlijke combinatie om je vingers bij af te likken!

Veelgestelde vragen

Voor hoeveel personen is Balletjes met paprikacoulis en pappardelle?

Dit recept is voor 4 personen. Met de porties-knop pas je de hoeveelheden eenvoudig aan.

Hoe lang duurt het om Balletjes met paprikacoulis en pappardelle te maken?

Reken op ongeveer 50 minuten bereidingstijd.

Uit welke keuken komt Balletjes met paprikacoulis en pappardelle?

Balletjes met paprikacoulis en pappardelle hoort bij de Belgische keuken.

Heb je dit recept gemaakt?

Eén tik, en andere thuiskoks zien dat dit recept werkt. Als lid komt het ook in je kooklogboek.

Beoordeel dit recept

3 reacties

  1. Hi Liz
    Ik vond de balletjes erg lekker, alleen om wat stevig aandoende balletjes te maken, is niet zo goed gelukt.
    Geeft niets heb met een ijschep de balletjes gevormd en in de coulis gaar gemaakt . dank Hans de Vos:):)
    (misschien komt het ook omdat ik diepvriesspinazie heb gemaakt, waaruit ik het vocht heb gedrukt.)

Laat een reactie achter

Reageren kan met een gratis account, zodat andere thuiskoks weten van wie de tip komt.

Maak een gratis account Al lid? Log in via dezelfde knop, zonder wachtwoord.

Heb je dit gemaakt? Je foto komt bij het recept te staan.

Elke week nieuwe recepten in je mailbox?

1× per week de lekkerste nieuwe en seizoensrecepten. Gratis, en je bent in goed gezelschap: ruim 14.000 thuiskoks lezen mee.

Inhoud melden

Klopt er iets niet, of staat hier iets dat er niet hoort? Vertel ons wat er mis is. Een mens leest je melding en je krijgt bericht over wat we ermee doen.