Turkse ovenschotel met kip

Avondeten & hoofdgerechten Ovenschotels & eenpans

Delen: Pinterest
Turkse ovenschotel met kip, AI-gegenereerde illustratie

Turkse ovenschotel met kip is een gerecht uit de Balkan keuken. Je maakt het in ongeveer 45 minuten, genoeg voor 4 personen. Belangrijkste ingrediënten: kipkluifjes, grote ui in blokjes en klein blikje tomatenpuree.

  • Bereidingstijd 45 minuten
  • Aantal personen 4
  • Moeilijkheid Pittig
  • Keuken
  • Herkomst

Direct naar recept ↓ Beoordeel dit recept ★ Laat een reactie achter ✎

Misschien ook lekker

Turkse ovenschotel met kip is een echte aanrader voor aan tafel. Alles draait om kipkluifjes, rode en ui. In zo'n 45 minuten staat het op tafel, genoeg voor 4 personen. Pak je pannen erbij en ga aan de slag.

Ingrediënten

  • 400 gram kipkluifjes
  • 1 rode en 1 groene paprika in blokjes
  • 1 grote ui in blokjes
  • 2 tenen knoflook in dunne plakjes
  • 1 aubergine ongeschild in blokjes gesneden
  • eventueel 2 aardappels in blokjes
  • 1 klein blikje tomatenpuree
  • peper, zout, bouillonblokje en tijm
  • kipkruiden

Benodigdheden

  • Oven
  • Ovenschaal

Bereidingswijze

  1. -De kip kruiden met de kipkruiden.
  2. -Boter of olie verhitten en de kipkluifjes rondom bruin bakken.
  3. -Uit de pan nemen en warm houden onder aluminiumfolie.
  4. -In het bakvet van de kip de uien en paprika's 5 minuten zachtjes aanbakken.
  5. -De aubergine erbij doen en eventueel de aardappel, 5 minuten even meebakken.
  6. -200cc water erbij doen en het blikje tomatenpuree.
  7. -Het bouillonblokje erboven verkruimelen en peper, zout en tijm erbij doen en alles goed omroeren.
  8. -Even laten doorwarmen tot alles goed warm is en als laatste de knoflook erbij doen.
  9. -Alles overdoen in een ovenschaal en de kipkluifjes erover verdelen.
  10. -In een voorverwarmde oven van 180C bakken voor 30 minuten.
  11. -Als de kip te donker word afdekken met aluminiumfolie.

Veelgestelde vragen

Voor hoeveel personen is Turkse ovenschotel met kip?

Dit recept is voor 4 personen. Met de porties-knop pas je de hoeveelheden eenvoudig aan.

Hoe lang duurt het om Turkse ovenschotel met kip te maken?

Reken op ongeveer 45 minuten bereidingstijd.

Uit welke keuken komt Turkse ovenschotel met kip?

Turkse ovenschotel met kip hoort bij de Balkan keuken.

Heb je dit recept gemaakt?

Eén tik, en andere thuiskoks zien dat dit recept werkt. Als lid komt het ook in je kooklogboek.

Beoordeel dit recept

1 reactie

Laat een reactie achter

Reageren kan met een gratis account, zodat andere thuiskoks weten van wie de tip komt.

Maak een gratis account Al lid? Log in via dezelfde knop, zonder wachtwoord.

Heb je dit gemaakt? Je foto komt bij het recept te staan.

Elke week nieuwe recepten in je mailbox?

1× per week de lekkerste nieuwe en seizoensrecepten. Gratis, en je bent in goed gezelschap: ruim 14.000 thuiskoks lezen mee.

Inhoud melden

Klopt er iets niet, of staat hier iets dat er niet hoort? Vertel ons wat er mis is. Een mens leest je melding en je krijgt bericht over wat we ermee doen.