Pastasalade met geroosterde groenten

Avondeten & hoofdgerechten Pasta & rijst Pastasalades

Maak favoriet 1
Delen: Pinterest
Pastasalade met geroosterde groenten, AI-gegenereerde illustratie

Pastasalade met geroosterde groenten is een gerecht uit de Europese keuken. Je maakt het in ongeveer 60 minuten, genoeg voor 4 personen. Belangrijkste ingrediënten: fusilli, kerstomaten en venkel.

  • Bereidingstijd 60 minuten
  • Aantal personen 4
  • Moeilijkheid Gemiddeld
  • Keuken
  • Herkomst

Direct naar recept ↓ Beoordeel dit recept ★ Laat een reactie achter ✎

Misschien ook lekker

Met Pastasalade met geroosterde groenten zet je moeiteloos iets lekkers op tafel. Fusilli, kerstomaten en venkel: samen vormen ze een smaakvol geheel. Reken op een uur en je verwent er 4 personen mee.

Ingrediënten

  • 400 g fusilli
  • 250 g kerstomaten
  • 1 venkel, in schijfjes
  • 1 aubergine, in schijfjes
  • 1 courgette, in schijfjes
  • 1 ui, in ringen
  • 200 g salami, in plakjes van 0,5cm
  • 75 g pijnboompitten, geroosterd
  • 50 g Parmezaanse kaas, geraspt
  • 2 teentjes look, geraspt
  • 1 bosje basilicum
  • olijfolie - versgemalen peper - zout

Benodigdheden

  • Oven
  • Blender
  • Koekenpan

Bereidingswijze

  1. Verwarm de oven voor op 200°C. Meng alle groenten in een braadslee. Besprenkel met olie en breng op smaak met een royale hoeveelheid peper en zout. Rooster de groenten 40 minuten in de oven tot ze gaar zijn. Schep zo nu en dan om.
  2. Blender de helft van de pijnboompitten samen met de basilicum, look, 4 eetlepels olijfolie, Parmezaanse kaas en wat peper en zout tot een halfgrove pesto.
  3. Verhit een scheutje olie in de koekenpan, bak de salami krokant en laat even uitlekken op keukenpapier. Kook de pasta gaar.
  4. Meng in een grote schaal de pasta, geroosterde groenten, salami en de rest van de pijnboompitten. Schep er wat pesto doorheen en serveer de rest er apart bij.
  5. Garneer met Parmezaanse kaas en enkele blaadjes basilicum.

Bron: Njam.tv

Veelgestelde vragen

Voor hoeveel personen is Pastasalade met geroosterde groenten?

Dit recept is voor 4 personen. Met de porties-knop pas je de hoeveelheden eenvoudig aan.

Hoe lang duurt het om Pastasalade met geroosterde groenten te maken?

Reken op ongeveer 60 minuten bereidingstijd.

Uit welke keuken komt Pastasalade met geroosterde groenten?

Pastasalade met geroosterde groenten hoort bij de Europese keuken.

Heb je dit recept gemaakt?

Eén tik, en andere thuiskoks zien dat dit recept werkt. Als lid komt het ook in je kooklogboek.

Beoordeel dit recept

Nog geen reacties

Heb je dit gemaakt of heb je een vraag? Wees de eerste die reageert.

Laat een reactie achter

Reageren kan met een gratis account, zodat andere thuiskoks weten van wie de tip komt.

Maak een gratis account Al lid? Log in via dezelfde knop, zonder wachtwoord.

Heb je dit gemaakt? Je foto komt bij het recept te staan.

Elke week nieuwe recepten in je mailbox?

1× per week de lekkerste nieuwe en seizoensrecepten. Gratis, en je bent in goed gezelschap: ruim 14.000 thuiskoks lezen mee.

Inhoud melden

Klopt er iets niet, of staat hier iets dat er niet hoort? Vertel ons wat er mis is. Een mens leest je melding en je krijgt bericht over wat we ermee doen.