Avondeten & hoofdgerechten Dranken & cocktails Pasta & rijst
Linguine al Limoncino (Limoncello) is een gerecht uit de Europese keuken. Je maakt het in ongeveer 30 minuten, genoeg voor 4 personen. Belangrijkste ingrediënten: linguini of een andere pasta, gemalen Parmeggiano en koksroom of lichte room.
Misschien ook lekker
Linguine al Limoncino (Limoncello) combineert eenvoud met volop smaak. Alles draait om linguini, gemalen Parmeggiano en koksroom. In zo'n 30 minuten staat het op tafel, genoeg voor 4 personen. Volg de stappen hieronder en zet ‘m op tafel.
Ingrediënten
- 1/5 kopje Limoncino di Nina
- 500 gram linguini of een andere pasta
- 50 gram boter
- 50 gram gemalen Parmeggiano (kaas)
- 200 ml koksroom of lichte room
- 1 eetlepel geraspte citroenschil
- het sap van 1 citroen
- 3 eetlepels verse kruiden, dit kan een mix zijn van peterselie, salie, rozemarijn, jonge uitjes basilicum of wat er voorhanden is
- geroosterde pijnboompitten
- zout en peper
Bereidingswijze
- Breng een grote pan water met zout aan de kook en voeg de pasta toe. Kook de pasta 'al dente' volgens de informatie op de verpakking.
- Intussen smelt je de boter in een pan en laat deze daarna eventjes afkoelen. Voeg de geraspte citroenschil, de kruiden, de room en zout en peper naar smaak toe aan de gesmolten boter en roer tot het goed vermengd is. Zet de pan terug op het vuur en laat de saus enigszins inkoken. Haal de pan van het vuur en voeg al roerend langzaan het citroensap toe. Giet hierna de Limoncino di Nina in de saus die dan bijna klaar is. Schep de saus voorzichtig door de pasta en strooi tenslotte wat kaas, vers gemalen peper en een restje achtergehouden verse kruiden en geroosterde pijnboompitten over de pasta als garnering. Het restant van de kaas apart op tafel zetten. Eventueel een druppeltje Olio di Nina als ‘finishing touch’.
Veelgestelde vragen
Voor hoeveel personen is Linguine al Limoncino (Limoncello)?
Dit recept is voor 4 personen. Met de porties-knop pas je de hoeveelheden eenvoudig aan.
Hoe lang duurt het om Linguine al Limoncino (Limoncello) te maken?
Reken op ongeveer 30 minuten bereidingstijd.
Uit welke keuken komt Linguine al Limoncino (Limoncello)?
Linguine al Limoncino (Limoncello) hoort bij de Europese keuken.
Heb je dit recept gemaakt?
Eén tik, en andere thuiskoks zien dat dit recept werkt. Als lid komt het ook in je kooklogboek.

Wat is eigenlijk “Limoncino”:)
De moeite waard, zeker proberen! Eventueel een stukje witte vis bij serveren.