Leverworst in ’t zuur

Hapjes Koud

Delen: Facebook Pinterest

Leverworst in ’t zuur is een gerecht uit de Hollandse keuken. Je maakt het in ongeveer 5 minuten, genoeg voor 5 personen. Belangrijkste ingrediënten: leverworst en augurken marinade.

  • Bereidingstijd 5 minuten
  • Aantal personen 5
  • Moeilijkheid Makkelijk
  • Keuken
  • Herkomst

Direct naar recept ↓ Beoordeel dit recept ★

Met Leverworst in ’t zuur zet je moeiteloos iets lekkers op tafel. De combinatie van leverworst en augurken marinade maakt het verschil. In zo'n 5 minuten staat het op tafel, genoeg voor 5 personen. Volg de stappen hieronder en zet ‘m op tafel.

Ingrediënten

  • leverworst
  • augurken marinade

Bereidingswijze

  1. Snij de leverworst in plakken en voeg deze toe aan de augurken marinade, deksel op de pot en laat deze minimaal 1 week in de koelkast staan.

Heb je dit gemaakt?

Laat het weten — het komt in je kooklogboek te staan.

Veelgestelde vragen

Voor hoeveel personen is Leverworst in ’t zuur?

Dit recept is voor 5 personen. Met de porties-knop pas je de hoeveelheden eenvoudig aan.

Hoe lang duurt het om Leverworst in ’t zuur te maken?

Reken op ongeveer 5 minuten bereidingstijd.

Uit welke keuken komt Leverworst in ’t zuur?

Leverworst in ’t zuur hoort bij de Hollandse keuken.

Beoordeel dit recept

27 reacties

  1. Hallo Oosterbuur,
    Dat kan inderdaad, maar ik vind het lekkerder om zelf de kruidenmengeling samen te stellen. Je krijgt anders de zacht-zure smaak van augurken, terwijl ik voor de worst toch de pittige “bite” smakelijker vind. De worst van de Aldi is inderdaad zeer geschikt, al neem ik liever de slagersleverworst.:D;)
    Groetjes,
    Anna.

  2. Ha ha vandaag een heerlijke worst aangekregen via een super lieve dame A. en morgen gaan we het recept uit testen dus even geduld het moet marineren 😉

  3. Vandaag de leverworst bij de Lidl gecoord. Kost ook geen drol!:p:p Kon kiezen tussen slagers- en boerenleverworst, ik heb nu eerst maar de slagersleverworst gekocht, voor de worstencompetitie;);)

  4. Gerda, die worst van de Lidl, hebben ze daar meerdere soorten van, of maar 1 keuze;) Dan wil ik die ook eens proberen, vind zelf nl. de meeste leverworsten eveneens niet lekker, of een chemisch bijsmaakje:(
    Groetjes,
    Anna.:D

  5. Grappig, we hebben vanavond onze eerste pot geproefd, bij de borrel, hij was heerlijk! Lekker gekruid, hoeft niets aan verbeterd te worden. Na 1 weekje….smullen maar!;);)

  6. Anna, ook ik ben dol op leverworst in het zuur, vroeger maakte onze slager het zelf in. Ik ga dit maken (proberen) met de leverworst van de Lidl, dat is nl. de eerste leverworst die ik sinds lange tijden weer te eten vind. Kip’s vindt ik net zalf, maar ja dat is ieder zijn smaak. Groetjes Gerda :p:p:p

  7. Anna, ook ik ben dol op leverworst in het zuur, vroeger maakte onze slager het zelf in. Ik ga dit maken (proberen) met de leverworst van de Lidl, dat is nl. de eerste leverworst die ik sinds lange tijden weer te eten vind. Kip’s vindt ik net zalf, maar ja dat is ieder zijn smaak. Groetjes Gerda :p:p:p

  8. Ben op zoek geweest bij ons in het dorp voor leverworst…. niet te vinden
    🙁 zal een van deze dagen maar naar het stad gaan daar zullen we het wel vinden of anders naar Frankrijk gelijk jouw overheerlijke eend. Yes terug vakantie;););)

Laat een reactie achter