Foe Yong Hai met rijst en saus

Avondeten & hoofdgerechten Bijgerechten Budget recepten Rijst

Maak favoriet 6
Delen: Pinterest
Foe Yong Hai met rijst en saus, AI-gegenereerde illustratie

Foe Yong Hai met rijst en saus is een gerecht uit de Oosterse keuken. Je maakt het in ongeveer 30 minuten, genoeg voor 4 personen. Belangrijkste ingrediënten: rijst van voorkeur, eieren en ketjap manis.

  • Bereidingstijd 30 minuten
  • Aantal personen 4
  • Moeilijkheid Gemiddeld
  • Keuken
  • Herkomst

Direct naar recept ↓ Beoordeel dit recept ★ Laat een reactie achter ✎

Misschien ook lekker

Dit recept is een mengeling van hoe mijn moeder het maakte, recepten die ik las en een heel groot deel van mezelf, vandaar ik het van mezelf noem. Mijn vader dronk bij oosters eten altijd bier maar ik geef de voorkeur aan gewoon "plat"water. Omdat ik niet scherp kan eten maak ik de gerechten nooit erg scherp maar liefhebbers kunnen natuurlijk meer sambal of rode pepers toevoegen. Ik maak Foe Yong Hai meestal als hoofdgerecht maar soms ook als bijgerecht bij een rijsttafel.

Ingrediënten

  • 500 gram rijst van voorkeur
  • 8 eieren
  • 2 eetl ketjap manis
  • 1 grote teen of 2 kleine knoflook, geperst
  • 1 grote ui, grof gesnippert
  • 8 plakken ontbijtspek
  • 4 plakken gekookte ham
  • 200 gram garnalen gekookt en schoongemaakt
  • 400 gram Chinese groentemix vers of kant en klaar
  • halve tl. sambal oelek
  • Voor de saus:
  • 1 kleine ui, heel fijn gesnippert
  • 1 grote knoflookteen, geperst
  • 80 ml tomatenpuree
  • 1 eetl. ketjap manis
  • 1 eetl. azijn
  • 2a3 eetl. suiker
  • 1/4 tl sambal oelek
  • 8 eetl olijfolie
  • 300 ml water

Benodigdheden

  • Koekenpan

Bereidingswijze

  1. Ik bereid eerst de Foe Yong Hai saus. Verwarm 2 eet. olie in de sauspan en fruit het uitje. Voeg de knoflook toe en na een halve minuut de tomatenpuree. Dit al omroerend 1 minuut laten ontzuren. Dan het water, goed omroeren. Daarna de ketjap, azijn suiker en sambal, goed doorroeren en af en toe roerend aan de kook brengen. Zet de saus op de kleinste warmtebron zodat hij zachtjes prutttelt en laat het langzaam iets inkoken tot de gewenste dikte.
  2. Daarna kook ik de rijst volgens de bereiding op de verpakking en snijd ondertusseen de groente en vlees. De ham en ontbijtspek en de groenten ongeveer 1cm bij 1cm. Ik neem meestal verse groente zoals kastangechampignons, 4 worteltjes stukje prei, 2 bosuitjes, 100 gram tauge maar met een kant en klare Chinese roerbakmix gaat het ook goed.
  3. Ik klop de eieren met de ketjap los en luchtig en voeg daarna de andere ingrediënten toe en klop daarna nog goed. Dan per koekenpan 3 eetl. olie verwarmen en het eimengsel over de pannen verdelen. Direct een goed sluitende deksel erop en deze zeker 8 minuten niet optillen. De Foe Yong Hai komt erg omhoog maar zakt weer in als ik het met een deksel draai en nog 2 minuten op de andere zijde bak. Schep de riijst op, leg hierop een halve omelet en daarop royaal de saus. Ik serveer er meestal kroepoek bij en atjar tjampoer.

Dit recept is een mengeling van hoe mijn moeder het maakte, recepten die ik las en een heel groot deel van mezelf, vandaar ik het van mezelf noem. Mijn vader dronk bij oosters eten altijd bier maar ik geef de voorkeur aan gewoon “plat”water. Omdat ik niet scherp kan eten maak ik de gerechten nooit erg scherp maar liefhebbers kunnen natuurlijk meer sambal of rode pepers toevoegen. Ik maak Foe Yong Hai meestal als hoofdgerecht maar soms ook als bijgerecht bij een rijsttafel.

Dit recept staat in: Chinees-Indische klassiekers

Veelgestelde vragen

Voor hoeveel personen is Foe Yong Hai met rijst en saus?

Dit recept is voor 4 personen. Met de porties-knop pas je de hoeveelheden eenvoudig aan.

Hoe lang duurt het om Foe Yong Hai met rijst en saus te maken?

Reken op ongeveer 30 minuten bereidingstijd.

Uit welke keuken komt Foe Yong Hai met rijst en saus?

Foe Yong Hai met rijst en saus hoort bij de Oosterse keuken.

Heb je dit recept gemaakt?

Eén tik, en andere thuiskoks zien dat dit recept werkt. Als lid komt het ook in je kooklogboek.

Beoordeel dit recept

3 reacties

  1. Klinkt heerlijk, Tanja! Mijn ventje is dol op dit gerecht, dus ik sla hem op bij mijn favorieten! 🙂

  2. Dit lijkt me erg lekker, ik ga het zeker en vast eens maken.

Laat een reactie achter

Reageren kan met een gratis account, zodat andere thuiskoks weten van wie de tip komt.

Maak een gratis account Al lid? Log in via dezelfde knop, zonder wachtwoord.

Heb je dit gemaakt? Je foto komt bij het recept te staan.

Elke week nieuwe recepten in je mailbox?

1× per week de lekkerste nieuwe en seizoensrecepten. Gratis, en je bent in goed gezelschap: ruim 14.000 thuiskoks lezen mee.

Inhoud melden

Klopt er iets niet, of staat hier iets dat er niet hoort? Vertel ons wat er mis is. Een mens leest je melding en je krijgt bericht over wat we ermee doen.