Dessert: cake in een springvorm met fruit en amandelschilfers is een gerecht uit de Belgische keuken. Je maakt het in ongeveer 75 minuten, genoeg voor 6 personen. Belangrijkste ingrediënten: zachte goede boter, kristal suiker en zelfrijzende bloem.
Misschien ook lekker
Klik op foto om te vergroten.
Ingrediënten
- 220 gr zachte goede boter
- 250 gr kristal suiker
- 250 gr zelfrijzende bloem
- 4 eikes vers van de pers
- 1 zakje vanille suiker
- een flinke cheut amaretto
- 2 appels
- 2 stengels rabarber
- 50 gr rozijnen
- 1 koffielepel kaneel
- amandelschilfers
- bloem
Benodigdheden
- Oven
- Springvorm
Bereidingswijze
- Oven voorverwarmen op 160 gr. Boter goed loskloppen met de suiker tot een romige massa. Voeg de eieren toe en klop deze goed onder de boter, gezeefde zelfrijzende bloem toevoegen meng zeer goed.
- Appels schillen, klokhuis verwijderen 1 appel in blokjes snijden de andere in schijven snijden. Rabarber ontdoen van de draadjes en in blokjes snijden. Meng de appels, rozijnen, rabarber een deel amandelschilfers onder de likeur en voeg de vanille suiker en kaneel toe.Voeg deze ingredienten onder het deeg behalve de schijven appels aan de kant houden. Verdeel het deeg in een beboterde bebloemde springvorm verdeel de schijven appels erover met wat amandelschilfers. Bak +/- 75 min laat even afkoelen in vorm en verwijder de springvorm. Serveer deze fris afgewekt met wat bloemsuiker.
Klik op foto om te vergroten.
Bron: Derbyke, Elmo & Blondy
Veelgestelde vragen
Voor hoeveel personen is Dessert: cake in een springvorm met fruit en amandelschilfers?
Dit recept is voor 6 personen. Met de porties-knop pas je de hoeveelheden eenvoudig aan.
Hoe lang duurt het om Dessert: cake in een springvorm met fruit en amandelschilfers te maken?
Reken op ongeveer 75 minuten bereidingstijd.
Uit welke keuken komt Dessert: cake in een springvorm met fruit en amandelschilfers?
Dessert: cake in een springvorm met fruit en amandelschilfers hoort bij de Belgische keuken.
Heb je dit recept gemaakt?
Eén tik, en andere thuiskoks zien dat dit recept werkt. Als lid komt het ook in je kooklogboek.

Nog geen reacties
Heb je dit gemaakt of heb je een vraag? Wees de eerste die reageert.
Heb je dit gemaakt? Je foto komt bij het recept te staan.