Cornedbeef pittig gebakken is een gerecht uit de Caraibische keuken. Je maakt het in ongeveer 15 minuten, genoeg voor 3 personen. Belangrijkste ingrediënten: cornedbeef, knoflook en tomaten.
- Bereidingstijd 15 minuten
- Aantal personen 3
- Moeilijkheid Gemiddeld
- Keuken Caraibische
- Herkomst Curaçao
Misschien ook lekker
Runderstoofvlees (Curaçao) (Karni stobá di Mai)
Kippenpootjes pikant gebakken (uit Trinidad)
Stoofvlees (Curacaose Karni Stobá 2)
Fricandeau (Antilliaanse -gevuld)
Exotische gehaktballetjes van de Antillen
Curry met lamsvlees (Caribisch) (zie opm.)
Canapés met mozzarella, tomaat en pesto
Pogaça = broodjes (Gevulde)
Als kind aten we vroeger vaak corned beef. Mijn moeder maakte er de heerlijkste gerechten mee. Ik denk dat het meer dan 30 jaar geleden dat ik dit gegeten heb. Van de week dit toch maar geprobeerd en het smaakte ons prima.
Er bleef een klein beetje over en dat hebben we als broodbeleg opgediend.
Ingrediënten
- 1 blik cornedbeef
- 1 ui
- 2 teentjes knoflook
- 2 tomaten
- 0,5 (rode) paprika
- 1 Madame Jeanette
- 1 el tomatenpuree
- wat heet water (zie opmerking)
- peper (en zout) naar smaak
- 1 a 2 el (olijf) olie
Bereidingswijze
- Ui en knoflook fijn snipperen.
- Tomaten in stukjes snijden.
- Zaadlijsten en zaadjes van de paprika en de Madame Jeanette verwijderen. De paprika in stukjes snijden en de Madame Jeanette fijn snipperen.
- De olie in de pan verhitten en ui en knoflook hierin glazig fruiten.
- Dan de tomaten + paprika + de madame Jeanette toevoegen en even mee laten fruiten.
- Nu de cornedbeef toevoegen, met een vork losprakken en de cornedbeef rul bakken. Op smaak brengen met peper en eventueel met zout.
- Giet naar smaak wat heet water erbij. Niet teveel tegelijk, je kunt er nog altijd bijgieten.
- Als laatste de tomatenpuree door het gerecht roeren en het geheel wat laten pruttelen. Mocht het naar je smaak te dik worden, dan wat water erbij.
- Proeven en indien nodig wat extra kruiden.
Als kind aten we vroeger vaak corned beef. Mijn moeder maakte er de heerlijkste gerechten mee. Ik denk dat het meer dan 30 jaar geleden dat ik dit gegeten heb. Van de week dit toch maar geprobeerd en het smaakte ons prima.
Er bleef een klein beetje over en dat hebben we als broodbeleg opgediend.
Bron: Traditionele Caribische Gerechten. Huub Toast en Ciska Cress. 1993
Van de redactie
Cornedbeef uit blik is al gaar en gezouten: bak hem rul zoals stap 6 zegt maar niet langer, want doorbakken maakt hem droog en draderig. Voeg het hete water met kleine scheutjes tegelijk toe, precies zoals stap 7 waarschuwt, want cornedbeef valt snel uiteen tot een natte massa. Madame Jeanette is heet, dus was je handen na het snipperen.
Veelgestelde vragen
Voor hoeveel personen is Cornedbeef pittig gebakken?
Dit recept is voor 3 personen. Met de porties-knop pas je de hoeveelheden eenvoudig aan.
Hoe lang duurt het om Cornedbeef pittig gebakken te maken?
Reken op ongeveer 15 minuten bereidingstijd.
Uit welke keuken komt Cornedbeef pittig gebakken?
Cornedbeef pittig gebakken hoort bij de Caraibische keuken.
Heb je dit recept gemaakt?
Eén tik — zo zien andere thuiskoks dat dit recept werkt. Als lid komt het ook in je kooklogboek.

Kostte ook nog eens geen drol;-) Beef: €1,48; paprika: €0,60, tom. puree: €0,07. De rest was eigen oost of voorraad. Dus nog geen anderhalve euro per persoon:D:D;);)
Helaas was alles in 1 keer op;);) Lijkt me ook heerlijk op een knapperig stokbroodje. 😀
Mogelijkheden te over!
Weer ouderwets lekker he? Ik heb ook maar een druppeltje water gebruikt, echt niet nodig.
Ook heerlijk op toastjes om te presenteren en dan mag het niet te nat zijn natuurlijk. 😉
We hebben gesmuld! Voor herhaling vatbaar:D:D Ik heb geen water toegevoegd, het was “sappig” genoeg.;);)
Staat voor vanavond op de planning;) Wel een beetje rustig doen met de Madame, want het ventje is niet zo heetgebakerd;):p
Madame Jeanette is een hete, gele, Surinaamse peper. Je kunt natuurlijk een andere pepersoort gebruiken of helemaal geen pepertje.:p
Wat is madame jeanette?
Heerlijk, dit recept ken ik heel goed.
Als kind, maakte mijn moeder dit veel
In Suriname eten we dat ook graag met een lekker broodje.
Lekker….gelukkig heeft de Digros, hier naast de deur, nog steeds blikken kennet bief te koop! Ik ga het gauw maken en je hoort van me!!!:)
Dit boek vond ik bij mijn schoondochter en ik kwam oude, lang vergeten recepten tegen. Dus het boek geleend. Ik heb nog 2 heerlijke kipgerechten eruit gemaakt.
Er is ook een recept bij van cornedbeef als snackballetjes. Die moet ik wel zelf even proberen vóórdat ik het opstuur.:p
De cornedbeef kon ik alleen bij AH vinden bij exotische produkten. Vroeger was het helemaal toppie en overal te verkrijgen.:p:D
Hier ben ik blij mee!!:D
Een goede Surinaamse vriend maakte voor mij dit (soortgelijke) gerechtje, daar was ik dol op! Voor mij ook al jaren geleden dat ik dit gegeten heb, dus rappes weer eens maken;);):D:D