Appel in bladerdeeg en sabayon van calvados en kaneelijs

Nagerechten Warm

Delen: Facebook Pinterest

Appel in bladerdeeg en sabayon van calvados en kaneelijs is een gerecht uit de Hollandse keuken. Je maakt het in ongeveer 40 minuten, genoeg voor 10 personen. Belangrijkste ingrediënten: jonagoldappels, kaneel en amandelspijs.

  • Bereidingstijd 40 minuten
  • Aantal personen 10
  • Moeilijkheid Gemiddeld
  • Keuken
  • Herkomst

Direct naar recept ↓ Beoordeel dit recept ★

Appel in bladerdeeg en sabayon van calvados en kaneelijs is een echte aanrader voor aan tafel. Jonagoldappels, kaneel en amandelspijs: samen vormen ze een smaakvol geheel. Klaar in zo'n 40 minuten, goed voor 10 personen. Zin gekregen? Volg de stappen hieronder en zet ‘m op tafel.

Ingrediënten

  • 10 jonagoldappels
  • 1 tl kaneel
  • 50 gr amandelspijs
  • 70 gr rozijnen
  • 10 velletjes bladerdeeg
  • 2 eidooiers
  • 60 gr suiker
  • 10 bolletjes kaneelijs
  • 5 eidooiers
  • 100gr suiker
  • 1/2 l calvados
  • 2 dl cider
  • 1/2 vanillestokje
  • 2 dl room
  • 50 gr boter
  • 80 gr suiker
  • 3 eiwitten
  • 65 gr bloem
  • mintblaadjes voor garnering

Benodigdheden

  • Oven
  • Keukenmachine

Bereidingswijze

  1. Appels schillen en uitboren. De boter kaneel rozijnen en spijs mengen tot een glad geheel. De holtes in de appels hier mee vullen. Verwarm de oven voor op 200 graden. De plakjes korstdeeg met losgeklopt eigeel bestrijken. Een appel in het midden van een plak zetten en het deeg er sluitend omheen vouwen. De bollen met water bestrijken en bestrooien met suiker. 20 min bakken. Afkoelen; voor het serveren opnieuw even afbakken in een hete oven. Kaneelijs: De melk de room suiker glucose vanillemerg en het kaneelstokje aan de kook brengen en 15 min laten trekken. Eierdooiers luchtig kloppen in de keukenmachine. Giet er lagzaam het roommengsel bij en laat kloppen tot het koud is. Draai er in de sorbetière ijs van. Sabayon: Eierdooiers met calvados cider suiker en vanillemerg au bain marie luchtig kloppen tot een stevige massa. Van het vuur af koud kloppen. Als de massa koud is er de stijf geslagen room door spatelen.

Bron: eigen kookclub

Heb je dit gemaakt?

Laat het weten — het komt in je kooklogboek te staan.

Veelgestelde vragen

Voor hoeveel personen is Appel in bladerdeeg en sabayon van calvados en kaneelijs?

Dit recept is voor 10 personen. Met de porties-knop pas je de hoeveelheden eenvoudig aan.

Hoe lang duurt het om Appel in bladerdeeg en sabayon van calvados en kaneelijs te maken?

Reken op ongeveer 40 minuten bereidingstijd.

Uit welke keuken komt Appel in bladerdeeg en sabayon van calvados en kaneelijs?

Appel in bladerdeeg en sabayon van calvados en kaneelijs hoort bij de Hollandse keuken.

Beoordeel dit recept

1 reactie

Laat een reactie achter