Hete gehaktballetjes met perzik is een gerecht uit de Oosterse keuken. Je maakt het in ongeveer 45 minuten, genoeg voor 3 personen. Belangrijkste ingrediënten: VOOR DE BALLETJES GEHAKT, gehakt h en grote ui.
Misschien ook lekker
Op zoek naar een gerecht dat altijd scoort? Hete gehaktballetjes met perzik is je antwoord. De combinatie van gehakt, ui en pindakaas maakt het verschil. Hieronder vind je alle ingrediënten en de bereiding op een rij.
Ingrediënten
- VOOR DE BALLETJES GEHAKT
- 500 g gehakt h.o.h
- 1 grote ui
- 2 eetlepels pindakaas
- 1 eetlepel ketjap
- 2 eetlepels sambal oelek
- 2 eieren
- 2 beschuiten
- peper en zout
- VOOR DE SAUS
- 1 blik perziken
- 1 blikje tomatenpuree
- 1 1/2 eetlepel bruine suiker
- 1 theelepel sambal oelek
- 2 eetlepels ketjap
- een beetje djahé
Bereidingswijze
- VOOR DE BALLETJES GEHAKT:
- Alles door elkaar mengen en kleine balletjes van maken.
- Aanbraden en dan uit de pan halen.
- VOOR DE SAUS:
- Het nat van de perziken en de rest van de benodigdheden door de jus mengen.
- De perziken in stukjes snijden en samen met de balletjes gehakt bij de saus doen ± 10 minuten op laten staan.
- ERG LEKKER MET WITTE RIJST
Van de redactie
De balletjes worden alleen aangebraden en garen daarna in de saus, dus maak ze klein en gelijk van formaat. De beschuiten en eieren zijn het bindmiddel; kneed net tot alles samenhangt, want doorkneden maakt ze compact. Perziken op siroop brengen flink wat zoet mee en het sap gaat mee in de saus, dus proef voordat je nog suiker toevoegt en stel de sambal aan het eind bij.
Veelgestelde vragen
Voor hoeveel personen is Hete gehaktballetjes met perzik?
Dit recept is voor 3 personen. Met de porties-knop pas je de hoeveelheden eenvoudig aan.
Hoe lang duurt het om Hete gehaktballetjes met perzik te maken?
Reken op ongeveer 45 minuten bereidingstijd.
Uit welke keuken komt Hete gehaktballetjes met perzik?
Hete gehaktballetjes met perzik hoort bij de Oosterse keuken.
Heb je dit recept gemaakt?
Eén tik, en andere thuiskoks zien dat dit recept werkt. Als lid komt het ook in je kooklogboek.

Ik heb deze onlangs gemaakt met Surinaamse sambal. Wel minder dan de voorgeschreven hoeveelheid, maar ze zijn erg lekker! Zeker een aanrader bij de rijst.
Heb het gister gemaakt, was erg lekker, maar i.p.v. 4 eetl. sambal heb ik 3 theel. gedaan.
Zelf gebruik ik altijd sambal oelek.
Kun je mij vertellen welke sambal ik moet gebruiken voor de gehaktballetjes en voor de saus; dit omdat er veel soorten sambal zijn.
Lijkt me erg lekker, dit ga ik eens proberen! Maar dan wel met zilvervliesrijst en een frisse salade.
Ik ga dit zeker maken.
Groetjes judith
Hoi Geke,
De gehaktballetjes waren heerlijk, wij hebben ze met asperges en krieltjes gegeten. Ik neem de volgende keer maar 1 ei inplaats van 2, het was een beetje moeilijk om er balletjes van te maken. Groeten Willemien :p:p