Rundergehakt met sperziebonen en cashewnoten

Avondeten & hoofdgerechten Vleesgerechten

Maak favoriet 14
Delen: Pinterest
Rundergehakt met sperziebonen en cashewnoten, AI-gegenereerde illustratie

Rundergehakt met sperziebonen en cashewnoten is een gerecht uit de Hollandse keuken. Je maakt het in ongeveer 40 minuten, genoeg voor 4 personen. Belangrijkste ingrediënten: rundergehakt, ui kleingesneden en laurierblad.

  • Bereidingstijd 40 minuten
  • Aantal personen 4
  • Moeilijkheid Pittig
  • Keuken
  • Herkomst

Direct naar recept ↓ Beoordeel dit recept ★

Misschien ook lekker

Rundergehakt met sperziebonen en cashewnoten is een echte aanrader voor aan tafel. De combinatie van rundergehakt, ui en laurierblad maakt het verschil. In zo'n 40 minuten staat het op tafel, genoeg voor 4 personen. Pak je pannen erbij en ga aan de slag.

Ingrediënten

  • 500 gram rundergehakt
  • 1 ui kleingesneden
  • 1 laurierblad
  • stukje paprika kleingesneden
  • 300 à 400 g sperziebonen
  • 2 teentjes knoflook kleingesneden
  • 1 à 2 tomaten in stukjes
  • beetje ketjap manis
  • beetje tomatenketchup
  • 1 à 2 eetlepels Sajoer Boontjesboemboe (Conimex)
  • 2 bosuitjes in ringetjes
  • handje cashewnoten
  • margarine en/of olijfolie
  • peper
  • zout
  • eventueel 5 olijven in plakjes
  • eventueel beetje sweet chilisaus

Benodigdheden

  • Wok

Bereidingswijze

  1. De boontjes afhalen, wassen en in tweeën breken. In kokend water met wat zout even koken, maar niet helemaal gaar. Uit laten lekken en opzij zetten.
  2. De margarine of olie in de wok verhitten en hierin het gehakt rul en bruin bakken. Met een vork of pureestamper goed uit elkaar halen.
  3. Haal het gehakt met een schuimspaan uit de wok en even apart zetten.
  4. Indien nodig nog wat olie in de wok en hierin ui+knoflook+paprika+tomaat fruiten. Niet te zacht laten worden.Het gehakt kan er dan weer bij.
  5. Voeg daarna de Sajoer+ketchup+ketjap+laurier+zout en peper toe. Proeven en indien nodig nog wat van de ingrediënten erbij. Wat pittiger? Sweet chilisaus erbij.
  6. Dan wat kokend water erbij, niet teveel, je kunt er nog altijd extra toevoegen.
  7. De boontjes in de wok bij het gehakt doen en wokken.
  8. De boontjes moeten knapperig blijven.
  9. Vlak vóór het serveren nog de bosuitjes+cashewnoten en als je wilt de olijven erbij.

Bron: geïnspireerd door de Chinese keuken

Veelgestelde vragen

Voor hoeveel personen is Rundergehakt met sperziebonen en cashewnoten?

Dit recept is voor 4 personen. Met de porties-knop pas je de hoeveelheden eenvoudig aan.

Hoe lang duurt het om Rundergehakt met sperziebonen en cashewnoten te maken?

Reken op ongeveer 40 minuten bereidingstijd.

Uit welke keuken komt Rundergehakt met sperziebonen en cashewnoten?

Rundergehakt met sperziebonen en cashewnoten hoort bij de Hollandse keuken.

Heb je dit recept gemaakt?

Eén tik, en andere thuiskoks zien dat dit recept werkt. Als lid komt het ook in je kooklogboek.

Beoordeel dit recept

15 reacties

  1. Fijn Nelleke.Het zal zeker lekker zijn met koriander, maar daar kan ik jammer genoeg niet goed tegen. Ik word er goed misselijk van. Met kokosmelk zal het ook prima smaken, ik gebruik het ook vaak in mijn recepten. Het fijne van dit recept is dat je er van alles in kunt doen, gisteren heb ik restjes champignons en broccoli gebruikt .Gr.

  2. Nee, mijn dochter zal het niet met rode peper doen voor haar gezin maar…. ik heb het net verorberd en het was heel erg lekker. Heb er nog wat verse koriander boven geknipt en dan met wat mie. Er bij wat komkommer. Heerlijk pittig. Volgende keer doe ik er wat kokosmelk bij. Al met al een heerlijk en makkelijk recept.

  3. Als ze het recept niet te pikant maakt, Nelleke.De sajoer heeft ook sambal erin of iets pikants. Mijn kleindochter eet wel heel pikant al vanaf dat ze 3 a 4 jaar was. Voor haar verjaardag wou ze het liefst chili con carne, maar dan pittig. Ik heb ook enkele recepten speciaal voor mijn kleinkinderen “verzonnen”of gevarieerd. Zal ze wel eens opsturen.
    Iedereen bedankt voor alle reacties.:)

  4. Heb het recept ook aan mijn dochter doorgegeven en die gaat het morgen maken. Ben benieuwd hoe haar kleine meisjes het vinden. Leuk weer eens nieuw iets voor ze te maken.

  5. Het zal zeker smaken met de lombok. Ik heb het gisteren nog gemaakt en daar heb ik Spaanse pepers uit eigen tuin ingedaan. Lekker! In mijn recepten geef ik meestal sweet chilisaus op, omdat niet iedereen van echt pittig houdt. Ik ben dat gewend. Op Curaçao leggen ze zelfs vaak bij het eten een hele verse peper in de soep en eten dat in stukjes gelijk met de soep op. Zo bont kan ik het niet eten, hoor. Gr.Fabita 😉

  6. Ja, cashewnoten. Ik zou met een klein handjevol beginnen, maar je kunt altijd nog meer bijdoen als je wilt. Ik kook erg op gevoel en vind het soms moeilijk om exacte hoeveelheden aan te geven. Groetjes,Flavia

Laat een reactie achter

Reageren kan met een gratis account, zodat andere thuiskoks weten van wie de tip komt.

Maak een gratis account Al lid? Log in via dezelfde knop, zonder wachtwoord.

Heb je dit gemaakt? Je foto komt bij het recept te staan.

Elke week nieuwe recepten in je mailbox?

1× per week de lekkerste nieuwe en seizoensrecepten. Gratis, en je bent in goed gezelschap: ruim 14.000 thuiskoks lezen mee.

Inhoud melden

Klopt er iets niet, of staat hier iets dat er niet hoort? Vertel ons wat er mis is. Een mens leest je melding en je krijgt bericht over wat we ermee doen.