Tomaten – Aardbeien Soep is een gerecht uit de Hollandse keuken. Je maakt het in ongeveer 45 minuten, genoeg voor 4 personen. Belangrijkste ingrediënten: middelgrote tomaten, sjalot en knoflook.
Misschien ook lekker
Doe de tomaten-aardbeien soep in de kommen en roer daardoor i eetlepel yoghurt in elke kom en verdeel daarover de avocado-preu. Bestrooi met amandelschaafsel ( of klein gemaakte pistachenootjes) en gesnipperde muntblaadjes en garneer met de apart gehouden in schijfjes gesneden aardbeien..
Ingrediënten
- 6 middelgrote tomaten, gepeld en ontzaad, in kleine stukjes
- 1 sjalot, gesnipperd
- 2 teentjes knoflook, gesnipperd
- 1 eetlepel tomatenconcentraat
- 500 gram aardbeien, geschoond en ontkroond, in stukjes en houd er 4 apart en snij die in mooie schijfjes
- 2 eetlepels olijfolie extra virgine
- 1 eetlepel balsamicoazijn
- 20 cm komkommer, geschild, ontzaad, in stukjes
- 1 mespunt cayennepeper
- 5 cc zeezout
- 2 volrijpe avocado's (Hass)
- sap van 1 citroen
- 10 cc Dijonmosterd
- 5 ijsklontjes
- 4 eetlepels amandel schaafsel
- 4 takjes munt, de blaadjes fijn gesnipperd
- OPTIE: Mocht de soep wat aan de harde (zure) kant zijn, maak hem dan wat zachter met bv witte basterdsuiker (10 - 15 cc).
Benodigdheden
- Keukenmachine
Bereidingswijze
- Doe in de keukenmachine de stukjes tomaat, de aardbeien (behalve de 4 genoemde), ui, knoflook, komkommer, balsamico, olijfolie, cayennepeper, zout en draai daarvan een mooie homogene soep. Zet die even koud weg.
- Schil en ontpit de avocado's en doe die in de keukenmachine met de ijsklonten, mosterd en citroensap en draai daarvan een homogene pasta.
Doe de tomaten-aardbeien soep in de kommen en roer daardoor i eetlepel yoghurt in elke kom en verdeel daarover de avocado-preu. Bestrooi met amandelschaafsel ( of klein gemaakte pistachenootjes) en gesnipperde muntblaadjes en garneer met de apart gehouden in schijfjes gesneden aardbeien..
Bron: Belgische vriendin
Veelgestelde vragen
Voor hoeveel personen is Tomaten – Aardbeien Soep?
Dit recept is voor 4 personen. Met de porties-knop pas je de hoeveelheden eenvoudig aan.
Hoe lang duurt het om Tomaten – Aardbeien Soep te maken?
Reken op ongeveer 45 minuten bereidingstijd.
Uit welke keuken komt Tomaten – Aardbeien Soep?
Tomaten – Aardbeien Soep hoort bij de Hollandse keuken.
Heb je dit recept gemaakt?
Eén tik, en andere thuiskoks zien dat dit recept werkt. Als lid komt het ook in je kooklogboek.

Nog geen reacties
Heb je dit gemaakt of heb je een vraag? Wees de eerste die reageert.
Heb je dit gemaakt? Je foto komt bij het recept te staan.