Spaghetti met paling van Jonnie Boer

Avondeten & hoofdgerechten Pasta & rijst Seizoensrecepten Valentijnsdag Vis & zeevruchten

Maak favoriet 0
Delen: Pinterest

Spaghetti met paling van Jonnie Boer is een gerecht uit de Europese keuken. Je maakt het in ongeveer 20 minuten, genoeg voor 4 personen. Belangrijkste ingrediënten: spaghetti, klein teentje knoflook en sjalot.

  • Bereidingstijd 20 minuten
  • Aantal personen 4
  • Moeilijkheid Makkelijk
  • Keuken
  • Herkomst

Direct naar recept ↓ Beoordeel dit recept ★ Laat een reactie achter ✎

Misschien ook lekker

Het verhaal achter deze verleidelijke Spaghetti:
Jonnie: "Thérèse is pas achttien jaar oud als ik voor het eerst voor haar mag koken. Je begrijpt dat ik die avond helemaal geen zin in moeilijke dingen had. Maar natuurlijk wilde ik wel indruk op haar maken en iets heel erg lekkers op tafel zetten. Het werd dus spaghetti met een handvol kaas en stukjes gerookte paling erdoor. Zo heb ik haar, samen met de twee flessen wijn die we toen soldaat hebben gemaakt, verleid. Ik wil het recept niemand onthouden".

Ik ben me ervan bewust dat dit recept al meerdere keren op Internet staat maar het verbaasde me dat het recept steeds (standaard) voor 4 personen weergegeven wordt. Ik ben ervan overtuigd toen Jonnie Boer dit voor zijn Thérèse kookte het recept maar voor 2 personen was.

Ingrediënten

  • 200-250 gram spaghetti
  • 1 klein teentje knoflook
  • 1 sjalot
  • scheut Prosecco
  • 1 dun preitje (of enkele lente uitjes)
  • 125 gram gerookte paling
  • handvol peterselie
  • 2 tomaten (in blokjes) of +/- 15 kleine smaaktomaatjes
  • vers geraspte Reypenaer (of andere oude kaas)
  • 1 limoen
  • olijfolie

Benodigdheden

  • Vergiet

Bereidingswijze

  1. Kook de spaghetti in ruim water met een beetje olijfolie tot hij net niet gaar is. Giet de spaghetti af in een vergiet en spoel onder stromend water koud, laat goed uitlekken.
  2. Fruit de knoflook en de sjalot zonder te kleuren in wat olijfolie. Voeg de spaghetti toe en blus met een goede scheut Prosecco. Laat even met het deksel op de pan warm worden.
  3. Voeg op het laatst de fijngesneden prei en peterselie, de in stukjes gesneden paling en de tomaat toe (kleine tomaatjes gehalveerd of grote in stukjes gesneden) toe.
  4. Schep de spaghetti goed om en serveer in een schaal met de geraspte kaas en partjes limoen.

Het verhaal achter deze verleidelijke Spaghetti:
Jonnie: “Thérèse is pas achttien jaar oud als ik voor het eerst voor haar mag koken. Je begrijpt dat ik die avond helemaal geen zin in moeilijke dingen had. Maar natuurlijk wilde ik wel indruk op haar maken en iets heel erg lekkers op tafel zetten. Het werd dus spaghetti met een handvol kaas en stukjes gerookte paling erdoor. Zo heb ik haar, samen met de twee flessen wijn die we toen soldaat hebben gemaakt, verleid. Ik wil het recept niemand onthouden”.

Ik ben me ervan bewust dat dit recept al meerdere keren op Internet staat maar het verbaasde me dat het recept steeds (standaard) voor 4 personen weergegeven wordt. Ik ben ervan overtuigd toen Jonnie Boer dit voor zijn Thérèse kookte het recept maar voor 2 personen was.

Bron: Jonnie Boer

Van de redactie

Gerookte paling is al gaar, vet en zout, en gaat er daarom pas op het laatst bij zoals stap 3 doet; meeverwarmen laat hem uiteenvallen en droogt hem uit. Kook de spaghetti tot net niet gaar en spoel hem koud zoals stap 1 zegt, want hij gaart in de pan met de Prosecco nog door. Houd het zout laag en werk af met limoen, dat snijdt door het vet heen.

Veelgestelde vragen

Voor hoeveel personen is Spaghetti met paling van Jonnie Boer?

Dit recept is voor 4 personen. Met de porties-knop pas je de hoeveelheden eenvoudig aan.

Hoe lang duurt het om Spaghetti met paling van Jonnie Boer te maken?

Reken op ongeveer 20 minuten bereidingstijd.

Uit welke keuken komt Spaghetti met paling van Jonnie Boer?

Spaghetti met paling van Jonnie Boer hoort bij de Europese keuken.

Heb je dit recept gemaakt?

Eén tik, en andere thuiskoks zien dat dit recept werkt. Als lid komt het ook in je kooklogboek.

Beoordeel dit recept

Nog geen reacties

Heb je dit gemaakt of heb je een vraag? Wees de eerste die reageert.

Laat een reactie achter

Reageren kan met een gratis account, zodat andere thuiskoks weten van wie de tip komt.

Maak een gratis account Al lid? Log in via dezelfde knop, zonder wachtwoord.

Heb je dit gemaakt? Je foto komt bij het recept te staan.

Elke week nieuwe recepten in je mailbox?

1× per week de lekkerste nieuwe en seizoensrecepten. Gratis, en je bent in goed gezelschap: ruim 14.000 thuiskoks lezen mee.

Inhoud melden

Klopt er iets niet, of staat hier iets dat er niet hoort? Vertel ons wat er mis is. Een mens leest je melding en je krijgt bericht over wat we ermee doen.