Fruitsalade met een krokantje is een gerecht uit de Belgische keuken. Je maakt het in ongeveer 20 minuten, genoeg voor 4 personen. Belangrijkste ingrediënten: honing, het sap van 1 sinaasappel en het sap van 1 citroen.
Misschien ook lekker
Fruitsalade met een krokantje combineert eenvoud met volop smaak. Alles draait om honing, stokje kaneel en kruidnagels. In zo'n 20 minuten staat het op tafel, genoeg voor 4 personen. Hieronder vind je alle ingrediënten en de bereiding op een rij.
Ingrediënten
- 4 eetlepels honing
- het sap van 1 sinaasappel
- het sap van 1 citroen
- 1 stokje kaneel
- 4 kruidnagels
- 2 à 3 stukken steranijs
- 2 sinaasappels
- 2 pompelmoezen
- 2 limoenen
- 3 clementines
- 3 mandarijntjes
- 4 à 5 kumquats
- 150g griessuiker
- 80g sukade
Bereidingswijze
- 1. Breng op een laag vuur de honing met het sap van de sinaasappel en de citroen, de kaneel, de kruidnagels en de steranijs aan de kook. Haal van het vuur en laat afkoelen.
- 2. Schil voor de fruitsla de sinaasappels, pompelmoezen, clementines en mandarijntjes. Snij ze samen met de kumquats en de limoenen in plakjes. Giet er de gekruide stroop bij, meng goed en zet koel weg.
- 3. Karameliseer de suiker met een lepel water. Roer er de gehakte sukade onder. Giet de karamel lepel per lepel op een vel bakpapier en laat opstijven. Serveer de fruitsla met de krokantjes.
Bron: Libelle
Veelgestelde vragen
Voor hoeveel personen is Fruitsalade met een krokantje?
Dit recept is voor 4 personen. Met de porties-knop pas je de hoeveelheden eenvoudig aan.
Hoe lang duurt het om Fruitsalade met een krokantje te maken?
Reken op ongeveer 20 minuten bereidingstijd.
Uit welke keuken komt Fruitsalade met een krokantje?
Fruitsalade met een krokantje hoort bij de Belgische keuken.
Heb je dit recept gemaakt?
Eén tik, en andere thuiskoks zien dat dit recept werkt. Als lid komt het ook in je kooklogboek.

Nog geen reacties
Heb je dit gemaakt of heb je een vraag? Wees de eerste die reageert.
Heb je dit gemaakt? Je foto komt bij het recept te staan.