Linzensoep met paprika’s is een gerecht uit de Belgische keuken. Je maakt het in ongeveer 50 minuten, genoeg voor 4 personen. Belangrijkste ingrediënten: groentebouillon, rode linzen en rode.
Direct naar recept ↓ Beoordeel dit recept ★ Laat een reactie achter ✎
Misschien ook lekker
Linzensoep met paprika’s is een echte aanrader voor aan tafel. Alles draait om groentebouillon, rode linzen en rode. In zo'n 50 minuten staat het op tafel, genoeg voor 4 personen. Bekijk hieronder het recept en maak het vandaag nog.
Ingrediënten
- 1l groentebouillon
- 250g rode linzen
- 1 rode, 1 gele en 1 groene paprika, in reepjes
- 1 ui, fijngesneden
- 1 tak groene selder, fijngesneden
- 2 knoflookteentjes, gepeld en gehakt
- 1 eetlepel tomatenconcentraat
- Olijfolie
- Kruidentuiltje (tijm, laurier, peterseliesteeltjes)
- Paprikapoeder
- Peper en zout
Bereidingswijze
- Fruit de ui in 1 eetlepel olijfolie. Voeg de selder en knoflook toe en schep om. Giet de groentebouillon erbij en breng rustig aan de kook. Doe de linzen, het tomatenconcentraat en het kruidentuiltje erbij en kook 20 minuten op laag vuur.
- Laat de reepjes paprika 5 minuten stoven in 1 eetlepel olijfolie. Haal het kruidentuiltje uit de pan en pureer de soep.
- Verwarm de soep weer tot net onder het kookpunt en roer de paprikareepjes erdoor. Breng op smaak met paprikapoeder, peper en zout. Flink heet serveren.
Lekker hierbij
Veelgestelde vragen
Voor hoeveel personen is Linzensoep met paprika’s?
Dit recept is voor 4 personen. Met de porties-knop pas je de hoeveelheden eenvoudig aan.
Hoe lang duurt het om Linzensoep met paprika’s te maken?
Reken op ongeveer 50 minuten bereidingstijd.
Uit welke keuken komt Linzensoep met paprika’s?
Linzensoep met paprika’s hoort bij de Belgische keuken.
Heb je dit recept gemaakt?
Eén tik, en andere thuiskoks zien dat dit recept werkt. Als lid komt het ook in je kooklogboek.


Nog geen reacties
Heb je dit gemaakt of heb je een vraag? Wees de eerste die reageert.
Heb je dit gemaakt? Je foto komt bij het recept te staan.