Zelf likeur makenvan walnotenlikeur tot advocaat, recepten van onze thuiskoks

8 recepten, gekozen door de redactie · 15 reacties van leden · recepten sinds 2014.

Zelf likeur maken is vooral een kwestie van geduld: je zet noten, fruit of koffiebonen op alcohol en de tijd doet de rest. Op KookJij delen echte thuiskoks al ruim twintig jaar hun eigen huisrecepten, van Italiaanse walnotenlikeur tot ons nationale drankje advocaat en de boerenjongens die vroeger op geen verjaardag ontbraken.

Begin met brandschone flessen en potten en gebruik geen chloor of soda, want dat proef je terug. Verwarm je mengsel nooit te hard: bij een te hoge temperatuur vervliegt juist de alcohol. Voor walnotenlikeur heb je groene, onrijpe walnoten nodig die nog zacht zijn van binnen; die pluk je alleen vroeg in de zomer. Laat je likeur daarna koel en donker rijpen, hij wordt met de maanden alleen maar zachter.

Staat jouw versie er nog niet tussen? Stuur je recept in, wie weet staat hij hier binnenkort.

Delen: Pinterest

Onze favoriet

Italiaanse walnotenlikeur (nocino)

Onze klassieker onder de notenlikeuren: gezet op groene, onrijpe walnoten die nog zacht zijn van binnen, zoals in Italië iedere familie zijn eigen versie maakt.

van Wilmie (2024)

Bekijk het recept

Noten en koffie

⏱ 30000 min👥 2★★★★☆ 4 (1)
Maak favoriet 2

Zelfgemaakte koffielikeur

Staat al sinds 2014 in het archief en verzamelde 15 reacties. De maker waarschuwt: werk brandschoon en houd de temperatuur laag, anders vervliegt de alcohol.

4,0★ (1 stem) · 15 reacties · van lexheufke (2014)

Fruit

Romig

Meer inspiratie

Elke week nieuwe recepten in je mailbox?

1× per week de lekkerste nieuwe en seizoensrecepten. Gratis, en je bent in goed gezelschap: ruim 14.000 thuiskoks lezen mee.

Nog niet gevonden wat je zoekt?

Inhoud melden

Klopt er iets niet, of staat hier iets dat er niet hoort? Vertel ons wat er mis is. Een mens leest je melding en je krijgt bericht over wat we ermee doen.