Pogaça = broodjes (Gevulde)

Bakken Brood

Delen: Facebook Pinterest

Pogaça = broodjes (Gevulde) is een gerecht uit de Balkan keuken. Je maakt het in ongeveer 70 minuten, genoeg voor 1 personen. Belangrijkste ingrediënten: lauwe melk, zonnebloemolie en gist.

  • Bereidingstijd 70 minuten
  • Aantal personen 1
  • Moeilijkheid Pittig
  • Keuken
  • Herkomst

Direct naar recept ↓ Beoordeel dit recept ★

Deze Pogaça = broodjes (Gevulde) laat je proeven waarom de Balkan keuken zo geliefd is. De combinatie van lauwe melk en gist maakt het verschil. Hieronder vind je alle ingrediënten en de bereiding op een rij.

Ingrediënten

  • Voor het deeg:
  • 200 ml lauwe melk
  • 200 ml water
  • 200 ml zonnebloemolie
  • 5 el suiker
  • 3 tl zout
  • 12 gram gist
  • 1000 gram meel
  • De vulling:
  • kaas (Turks: boreklik peynir)
  • bladpeterselie
  • gemalen peper (pulbiber)
  • Hoeveelheid mag je zelf bepalen.
  • Want somigen houden van weinig kaas, maar goed gevulde “poğaça” broodjes zijn lekkerder!.
  • Bestrijken met:
  • 1 eierdooier
  • Voor versiering:
  • sesamzaad, (corekotu Turkse winkel) of maanzaad (haşhaş tohumu)

Benodigdheden

  • Oven

Bereidingswijze

  1. 1. Doe de kaas in een ruime kom en druk de kaas met een vorkje fijn.
  2. Roer de peterselie (fijngehakt) en de gemalen peper erdoor.
  3. 2. Doe alle ingrediënten voor de deeg in een ruime kom en kneed ze tot hangend soepel deeg of maak het deeg in de broodmachine.
  4. Pak elke keer een stukje van het deeg, iets groter dan een ei en maak een ruim kuiltje erin (of rol het eerst klein beetje uit op een schoon aanrecht, met je vingers).
  5. Vul het kuiltje met het kaasmengsel en draai het daarna helemaal glad en dicht (moet alle kanten goed dicht zijn).
  6. Laat de deegbollen op een warme plek 1 uur rijzen.
  7. 3. Verwarm de oven voor op 180 °C.
  8. 4. Bestrijk de bovenkant van gevulde bolletjes met eierdooier en bestrooi ze met sesamzaad, of maanzaad.
  9. Leg ze met tussenruimte op de ingevette bakplaat (of bekleed de bakplaat met bakpapier).
  10. Bak ze daarna in de oven tot ze goudbruin zijn.
  11. 5. Haal ze uit de oven.
  12. Besprenkel de broodjes ”Poğaça’s” met een beetje water en bedek ze met een schone keukendoek.
  13. Even wachten en EET SMAKELIJK , (Afiyet olsun).

Heb je dit gemaakt?

Laat het weten — het komt in je kooklogboek te staan.

Veelgestelde vragen

Voor hoeveel personen is Pogaça = broodjes (Gevulde)?

Dit recept is voor 1 personen. Met de porties-knop pas je de hoeveelheden eenvoudig aan.

Hoe lang duurt het om Pogaça = broodjes (Gevulde) te maken?

Reken op ongeveer 70 minuten bereidingstijd.

Uit welke keuken komt Pogaça = broodjes (Gevulde)?

Pogaça = broodjes (Gevulde) hoort bij de Balkan keuken.

Beoordeel dit recept

57 reacties

  1. Hallo Sabrina hoe is het met jou?
    In Mahmutlar heb ik er een aantal harde onweersdagen op zitten 🙁 zo hard Brrrrrr.
    Nu gaat het goede kant op met 20 graden 🙂
    Lieve groetjes 😀 daaag:)

  2. Selam ayse!

    Gine yaptim pogacalarini dit keer voor me oma met kiymali/patates inhoud :D. Iedereen is er dol op en vraagt zich af hoe het komt dat ze zo zacht zijn. Bende diyorum ki ayse ablamiz sagolsun :D.
    Biz boeken yaptim nisanda gidiyoruz Istanbulla 😀

  3. dank je wel ayse lief van je
    ik wens jou ook veel plezier nog en ik ben jarloers op je hoor hier is het zo koud
    en regen achtig er was zelfs natte sneeuw vanmiddag.geniet er maar lekker van hadiii bye bye

  4. Izmir ben ik ook vaak geweest en Ayvalik vind ik ook mooi was er 2 jaar terug.afgelopen zomer heb ik in Fethiye doorgebracht en Hisaronu daar woon mijn oompie 🙂 .. ik zit nu in Mahmutlar-Alanya:D;)we hadden vandaag temp van 17gr:D..dag canan lieve groetjes:D:)

  5. O, wat leuk ik ga ook in april naar Istanbul toe ik heb er echt veel zin in:) even lekker er tussen uit na een rot periode in m’n leven, even m’n hoofd leegmaken.Kan soms even lekker zijn.

  6. In april zouden we naar Istanbul gaan maar we hebben nog geen hotel uitgepikt denk Sultan Ahmet of Taksim. Zomers zitten we altijd in Izmir of yazlikta Ayvalik.

  7. Oepsss!! canan;):p gelukkig maar dat ze te eten zijn,zou zonde van je werk en voedsel zijn…By The Way!..welke plaats ga je naar toe in April, misschien komen we elkaar tegen;)..Fijn W.kend groetjes Ayse:D

  8. De allereerste keer dat ik ze maakte waren ze net zo groot als een shoarma broodje 😀 haha. maar nu zijn ze perfect. Oh Turkiye… ik moet wachten tot april.

  9. Merhaba canan.

    birşey değil 🙂
    Lekker he ik krijg meteen trek,ga ze morgen ook weer eens maken,ben nu in turkije dan smaken ze toch weer anders.
    Groetjes,Ayse:D

  10. Hoi Ayse.

    Ik heb ze weer gemaakt dit keer zonder roomboter ( me schoonmoeder houd niet van olie) heb er ook yogurt bijgevoegd ze waren heerlijk! Tarif icin tessekurler.

    Ik kreeg er 60 pogaca broodjes uit heb er 40 met fetakaas gemaakt en die andere 20 met gehakt/aardappelen.

  11. Hee hee! Ik wil dit recept morgen gebruiken. Het lijkt niet heel moeilijk dus ik ben benieuwd haha. Maar voor hoeveel personen is dit recept?
    Ik zou het graag voor 6 personen willen maken ongeveer.
    Groetjes Funda:)

Laat een reactie achter