Lentestampot van gierst is een gerecht uit de Hollandse keuken. Je maakt het in ongeveer 120 minuten, genoeg voor 2 personen. Belangrijkste ingrediënten: bosuitjes, veldsla en room- of geitenbrie.
Lentestampot van gierst combineert eenvoud met volop smaak. Bosuitjes, veldsla en room: samen vormen ze een smaakvol geheel. In 2 uur staat het op tafel, genoeg voor 2 personen. Lees snel verder en ontdek hoe eenvoudig het is.
Ingrediënten
Voor
2
personen
- 200 gr. gierst
- 3 dl. volle melk
- 3 bosuitjes
- 3 el. olijfolie
- 500 gram veldsla
- 250 gram room- of geitenbrie
- 15 blaadjes basilicum
- 25 gram boter
- zout en vers gemalen peper.
Benodigdheden
- Mixer
Bereidingswijze
- Gierst wassen en 1 uur weken in 5 dl. water. Gierst met weekwater aan de kook brengen en ca. 10 minuten zachtjes laten koken. Melk tegen de kook aan verhitten en met wat zout door de gierst roeren. Gierst 1 uur laten nawellen in afgedekte pan. Ondertussen de bosuitjes in ringetjes snijden en in wat olie roerbakken. Veldsla wassen en in stukjes scheuren. Brie in stukjes snijden. Basilicum in stukjes scheuren. Gierst met een houten lepel of mixer tot een luchtige puree kloppen. Boter erdoor roeren en op smaak brengen met peper en zout. Bosui, veldsla, brie en basilicum erdoor roeren en direct opdienen.
Heb je dit gemaakt?
Laat het weten — het komt in je kooklogboek te staan.
Veelgestelde vragen
Voor hoeveel personen is Lentestampot van gierst?
Dit recept is voor 2 personen. Met de porties-knop pas je de hoeveelheden eenvoudig aan.
Hoe lang duurt het om Lentestampot van gierst te maken?
Reken op ongeveer 120 minuten bereidingstijd.
Uit welke keuken komt Lentestampot van gierst?
Lentestampot van gierst hoort bij de Hollandse keuken.



Ja, is inderdaad een beetje vergelijkbaar.
Groetjes.
Goed joh!
Smaakt gierst een beetje zoals bulgur of couscous? Hans:):)