Konijn met gekonfijte citroen uit de Tajine is een gerecht uit de Afrikaanse keuken. Je maakt het in ongeveer 150 minuten, genoeg voor 2 personen. Belangrijkste ingrediënten: citroen in schijfjes, konijnenbouten en uien in stukken.
- Bereidingstijd 150 minuten
- Aantal personen 2
- Moeilijkheid Pittig
- Keuken Afrikaanse
- Herkomst Afrika
Misschien ook lekker
Konijn met gekonfijte citroen uit de Tajine is zo'n gerecht dat je keer op keer wilt maken. De combinatie van citroen en konijnenbouten maakt het verschil. Bekijk hieronder het recept en maak het vandaag nog.
Ingrediënten
- 50 g (room)boter
- 2 el. suiker
- 1 citroen in schijfjes
- 4 el. olijfolie
- 2 konijnenbouten
- 2 uien in stukken
- 2 teentjes fijngehakte knoflook
- 2 cm geraspte verse gemberwortel
- 1/2 el. komijnpoeder
- 1 kaneelstokje
- sap van 1 citroen
- 3 el. fijngehakte bladpeterselie
- 2 el. fijngehakte verse koriander
- 1 bouillonblokje
- peper en zout naar smaak
Benodigdheden
- Steelpan
Bereidingswijze
- Smelt de boter in een steelpan en roer de suiker erdoor. Schep, zodra de suiker gesmolten en lichtbruin is, de schijfjes citroen erdoor en neem de pan van de warmtebron.
- Verhit de olijfolie in een Tajineschaal en bak het vlees rondom bruin.
- Voeg de ui, knoflook, gember, het komijnpoeder, kaneelstokje, citroensap en de helft van de bladpeterselie en koriander toe. Breng op smaak met peper en zout en verdeel de gekonfijte citroen erover.
- Voeg zoveel water toe dat het vlees net onderstaat en verkruimel het bouillonblokje erboven. Zet het deksel op de Tajine en laat het geheel 1 1/2 uur zachtjes stoven.
- Haal het kaneelstokje eruit en strooi de rest van de bladpeterselie en koriander erover.
Veelgestelde vragen
Voor hoeveel personen is Konijn met gekonfijte citroen uit de Tajine?
Dit recept is voor 2 personen. Met de porties-knop pas je de hoeveelheden eenvoudig aan.
Hoe lang duurt het om Konijn met gekonfijte citroen uit de Tajine te maken?
Reken op ongeveer 150 minuten bereidingstijd.
Uit welke keuken komt Konijn met gekonfijte citroen uit de Tajine?
Konijn met gekonfijte citroen uit de Tajine hoort bij de Afrikaanse keuken.
Heb je dit recept gemaakt?
Eén tik, en andere thuiskoks zien dat dit recept werkt. Als lid komt het ook in je kooklogboek.

Lekker! ;):p:D
Morgen staat er een tajine op het avondmenu…. jullie lekkere eend met …. groentjes die hier nog in de frigo liggen :);):p xxxx
Veel beterschap laat je maar goed verwennen voor jullie ook een fijn weekend xxxx:);):p
En hij was heeeerlijk, meis! Vandaag weer beetje uit de ziekenboeg, alwaar ik een perfecte roomservice gehad heb:p:p!
Fijn weekend voor jullie 3tjes!
XXXX
:);):p een dikke proficiat, blij je hier te ontmoeten :);):p fijne avond nog met je wederhelft :);):p