Gevulde kool met paprika’s is een gerecht uit de Belgische keuken. Je maakt het in ongeveer 50 minuten, genoeg voor 4 personen. Belangrijkste ingrediënten: Spitskolen, Rijst en Paprika’s.
Misschien ook lekker
Gevulde kool met paprika’s combineert eenvoud met volop smaak. De combinatie van Spitskolen, Rijst en Paprika’s maakt het verschil. Klaar in zo'n 50 minuten, goed voor 4 personen. Bekijk hieronder het recept en maak het vandaag nog.
Ingrediënten
- 2 Spitskolen
- 250g Rijst
- Boter
- 3 Paprika’s (geel, rood en groen), in kleine blokjes
- 500g Gemengd gehakt
- 4el Paneermeel
- 20g Pijnboompitten
- 3el Verse munt, fijngesnipperd + extra voor de afwerking
- Zout
- Peper
Benodigdheden
- Oven
- Ovenschaal
Bereidingswijze
- Verwarm de oven voor op 200°C. Snij de spitskolen in de lengte in tweeën en blancheer ze 5 min in gezouten kokend water. Laat ze uitlekken, haal er de binnenste bladeren uit en snij die in dunne reepjes. Kook de rijst volgens de aanwijzingen op de verpakking.
- Laat een klontje boter smelten in een pan en fruit de blokjes paprika en de reepjes kool. Meng deze groenten door het gehakt en voeg het paneermeel, de pijnboompitten en de munt toe. Meng goed en kruid met zout en peper.
- Bekleed een ovenschaal met bakpapier en beboter dat. Vul de kolen op met de bereiding, leg ze in de ovenschaal en bak 20 min in de oven. Bestrooi met munt en serveer met de rijst erbij.
.
Bron: carrefour
Veelgestelde vragen
Voor hoeveel personen is Gevulde kool met paprika’s?
Dit recept is voor 4 personen. Met de porties-knop pas je de hoeveelheden eenvoudig aan.
Hoe lang duurt het om Gevulde kool met paprika’s te maken?
Reken op ongeveer 50 minuten bereidingstijd.
Uit welke keuken komt Gevulde kool met paprika’s?
Gevulde kool met paprika’s hoort bij de Belgische keuken.
Heb je dit recept gemaakt?
Eén tik, en andere thuiskoks zien dat dit recept werkt. Als lid komt het ook in je kooklogboek.

Nog geen reacties
Heb je dit gemaakt of heb je een vraag? Wees de eerste die reageert.
Heb je dit gemaakt? Je foto komt bij het recept te staan.