Gebakken bloedworst met appeltjes

Beleg Brood & beleg Ontbijt & Lunch

Maak favoriet 4
Delen: Pinterest
Gebakken bloedworst met appeltjes, AI-gegenereerde illustratie

Gebakken bloedworst met appeltjes is een gerecht uit de Hollandse keuken. Je maakt het in ongeveer 10 minuten, genoeg voor 1 personen. Belangrijkste ingrediënten: plakken bloedworst met spek, appel en beetje bakboter.

  • Bereidingstijd 10 minuten
  • Aantal personen 1
  • Moeilijkheid Makkelijk
  • Keuken
  • Herkomst

Direct naar recept ↓ Beoordeel dit recept ★

Misschien ook lekker

Gebakken bloedworst met appeltjes combineert eenvoud met volop smaak. De combinatie van plakken bloedworst, appel en boterham besmeerd maakt het verschil. Benieuwd hoe je het maakt? Je leest het hieronder stap voor stap.

Ingrediënten

  • 2 plakken bloedworst met spek
  • 1 appel, geschild en in partjes gesneden
  • beetje bakboter
  • 1 boterham besmeerd met boter

Bereidingswijze

  1. Snijd de bloedworst in dobbelsteentjes. De appel als eerste aanbakken in de pan en de dobbelsteentjes bloedworst toevoegen. Goed hard opbakken (zodat de bloedworst een hard gebakken korstje krijgt).

Bron: Tania

Veelgestelde vragen

Voor hoeveel personen is Gebakken bloedworst met appeltjes?

Dit recept is voor 1 personen. Met de porties-knop pas je de hoeveelheden eenvoudig aan.

Hoe lang duurt het om Gebakken bloedworst met appeltjes te maken?

Reken op ongeveer 10 minuten bereidingstijd.

Uit welke keuken komt Gebakken bloedworst met appeltjes?

Gebakken bloedworst met appeltjes hoort bij de Hollandse keuken.

Heb je dit recept gemaakt?

Eén tik, en andere thuiskoks zien dat dit recept werkt. Als lid komt het ook in je kooklogboek.

Beoordeel dit recept

8 reacties

  1. De pan goed verhitten, bakboter gebruiken (of olie) zodat de bloedworst gelijk dicht schroeit. Na het dichtschroeien voorzichtig los schudden of met de spatel voorzichtig losmaken van de bodem. Omdraaien en zorgen dat de bloedworst in het vet wordt gebakken. Mocht dan nog de bloedworst aan de pan blijven plakken dan zou ik eens een andere pan proberen (anti aanbakbodem?). Succes, Tania;)

  2. hoi tania,nou ik heb het gegeten gebakken bloedworst ,maar wel zonder stroop ;)want dat had ik niet in huis helaas misschien de volgende keer;)

  3. Lekker, maar wij doen er dan altijd nog stroop bij. Iedereen grilt bij die gedachte, maar het is echt lekker! Het is volgens mij een Noord-Hollandse gewoonte. Zijn er meer mensen die de bloedworst ook zo eten?:)

Laat een reactie achter

Reageren kan met een gratis account, zodat andere thuiskoks weten van wie de tip komt.

Maak een gratis account Al lid? Log in via dezelfde knop, zonder wachtwoord.

Heb je dit gemaakt? Je foto komt bij het recept te staan.

Elke week nieuwe recepten in je mailbox?

1× per week de lekkerste nieuwe en seizoensrecepten. Gratis, en je bent in goed gezelschap: ruim 14.000 thuiskoks lezen mee.

Inhoud melden

Klopt er iets niet, of staat hier iets dat er niet hoort? Vertel ons wat er mis is. Een mens leest je melding en je krijgt bericht over wat we ermee doen.