De echte Weense Sachertorte

Taarten, koek & gebak Toetjes & nagerechten

Maak favoriet 30
Delen: Pinterest
De echte Weense Sachertorte, AI-gegenereerde illustratie

De echte Weense Sachertorte is een gerecht uit de Europese keuken. Je maakt het in ongeveer 90 minuten, genoeg voor 1 personen. Belangrijkste ingrediënten: chocolade, zachte boter en poedersuiker.

  • Bereidingstijd 90 minuten
  • Aantal personen 1
  • Moeilijkheid Gemiddeld
  • Keuken
  • Herkomst

Direct naar recept ↓ Beoordeel dit recept ★

Misschien ook lekker

De echte Weense Sachertorte is zo'n gerecht dat je keer op keer wilt maken. Met chocolade, zachte boter en poedersuiker krijgt dit baksel meteen karakter.

Ingrediënten

  • 150 gr chocolade
  • 150 gr zachte boter
  • 100 gr poedersuiker
  • 6 eierdooiers
  • 6 eiwitten
  • 50 gr suiker
  • 150 gr meel
  • snufje zout
  • abrikozenjam

Benodigdheden

  • Oven
  • Springvorm

Bereidingswijze

  1. 1. De oven op 180 C voorverwarmen. De chocolade au bain marie smelten en met de boter schuimig roeren, dan geleidelijk de poedersuiker en de eierdooiers erdoor roeren. De eiwitten met de suiker tot een niet al te stijve sneeuw kloppen en samen met het meel, waarin het zout is geroerd, door het chocolademengsel zelf roeren.
  2. 2. Een springvorm van 24 cm doorsnede invetten en met meel bestuiven. Het deeg hierin 45 - 60 min. bakken. De taart in de vorm laten afkoelen, daarna pas uit de vorm halen.
  3. 3. De abrikozenjam verwarmen en de taart hiermee bestrijken. De taart vervolgens enkele uren op een koele plek laten rusten.
  4. 4. Voor het glazuur: 200 gram pure chocolade + 20 gram boter (dit geeft glans en smaak) en 40 gram poedersuiker au bain marie verwarmen. Over de taart gieten (op rooster) en met paletmes gelijkmatig verdelen. De zijkanten mooi afstrijken.

Bron: www.ronnyschocoladerecepten.blogspot.com

Van de redactie

Twee momenten bepalen of deze taart lukt. Spatel het opgeklopte eiwit er met een brede beweging van onderaf doorheen en roer niet, want alle lucht die je eruit slaat krijg je niet terug en de taart wordt compact. En laat hem in de vorm afkoelen zoals stap 2 zegt: warm uit de vorm halen betekent dat hij inzakt of scheurt. Voor een glad glazuur moet de taart bovendien koud en de jamlaag opgedroogd zijn, anders trekt de chocolade strepen.

Veelgestelde vragen

Voor hoeveel personen is De echte Weense Sachertorte?

Dit recept is voor 1 personen. Met de porties-knop pas je de hoeveelheden eenvoudig aan.

Hoe lang duurt het om De echte Weense Sachertorte te maken?

Reken op ongeveer 90 minuten bereidingstijd.

Uit welke keuken komt De echte Weense Sachertorte?

De echte Weense Sachertorte hoort bij de Europese keuken.

Heb je dit recept gemaakt?

Eén tik, en andere thuiskoks zien dat dit recept werkt. Als lid komt het ook in je kooklogboek.

Beoordeel dit recept

53 reacties

  1. het is echt een lekere taart maar ik weet niet goed welke hoeveelheid ingredienten je nogig hebt voor het glazuur :?En wat voor chocolade melk of pure ?En ook of je echt abrikozenjam moet gebruiken of mag je ook aarbeien jam gebruiken ?:?

  2. :pDank je wel Ronny, eerlijk gezegd had ik het inmiddels al gevonden tijdens mijn zoektocht naar nog méér recepten op deze site,
    Groetjes Petra

  3. Ik wil de taart graag maken, nog twee vraagjes: Melk of puur chocolade?
    Welke(hoeveelheid) ingrediënten gebruik ik voor het glazuur?
    🙁

  4. Mijn taart was niet goed gerezen, maar verder wel goed te eten. Wel vraag ik me af hoeveel chocola ik nu voor de taart nodig heb en hoeveel voor de glazuur? en ga er vanui dat de 50gr suiker voor de glazuur is?
    Graag hoor ik het, want hij staat zeker op de planning voor een volgende bakdag!

  5. Heb de weense sachertaart gemaakt. Volgens mij is de taart te weinig gerezen waardoor deze nogal compact werd. Hoe kan iok dat voortaan voorkomen.

    Groet

    Dick

  6. Rita, gewone patiseriebloem is goed.

    Theo, het is niet aangeraden de deur van je oven open te laten staan. De cake zal inzakken en de temparatuur valt naar beneden. Waar heb je dat gelezen als ik dat vragen mag.

  7. Dag Lisa, je mag rustig vragen stellen daar is deze rubriek inderdaad voor. Maar het is wel de bedoeling dat je dat doet op een nette en vriendelijke manier. Ronny is dan echt wel bereid om je vraag te beantwoorden. Maar helaas de toon die jij aanslaat is niet goed en daarom heb ik jou reacties verwijderd. Marijke

  8. Lijkt mij lekker om eens uit te proberen maar ik wil dan wel even weten hoeveel chocola en suiker er nodig is voor de glazuur, staat niet in ingredienten lijst

Laat een reactie achter

Reageren kan met een gratis account, zodat andere thuiskoks weten van wie de tip komt.

Maak een gratis account Al lid? Log in via dezelfde knop, zonder wachtwoord.

Elke week nieuwe recepten in je mailbox?

1× per week de lekkerste nieuwe en seizoensrecepten. Gratis, en je bent in goed gezelschap: ruim 14.000 thuiskoks lezen mee.

Inhoud melden

Klopt er iets niet, of staat hier iets dat er niet hoort? Vertel ons wat er mis is. Een mens leest je melding en je krijgt bericht over wat we ermee doen.