Courgettesoep met venkel

Avondeten & hoofdgerechten

Delen: Pinterest
Courgettesoep met venkel, AI-gegenereerde illustratie

Courgettesoep met venkel is een gerecht uit de Belgische keuken. Je maakt het in ongeveer 60 minuten, genoeg voor 4 personen. Belangrijkste ingrediënten: peper - zout en bieslook of peterselie.

  • Bereidingstijd 60 minuten
  • Aantal personen 4
  • Moeilijkheid Gemiddeld
  • Keuken
  • Herkomst

Direct naar recept ↓ Beoordeel dit recept ★ Laat een reactie achter ✎

Misschien ook lekker

Courgettesoep met venkel is zo'n gerecht dat je keer op keer wilt maken. Ui en peper zout spelen hier de hoofdrol. Klaar in een uur, goed voor 4 personen. Hieronder vind je alle ingrediënten en de bereiding op een rij.

Ingrediënten

  • 225 gr. venkel
  • 1 tl. citroensap
  • 450 gr. courgette
  • 1 ui
  • 50 gr. boter
  • 10 gr. bloem
  • 6 dl. kippen - of groentebouillon
  • 1,25 dl. room
  • peper - zout
  • bieslook of peterselie

Bereidingswijze

  1. Maak de venkel schoon en verdeel deze in vier stukken.
  2. Kook water met het citroensap en laat de venkel gedurende 20 minuten koken, giet af en laat uitlekken.
  3. Snij de ongeschilde courgette in dunne schijfjes, alsook de uien, verdeel nogmaals in vier stukjes.
  4. Verwarm de boter en fruit hierin de groenten, breng op smaak met peper en zout en laat onder deksel 15 minuten zacht garen. Snij de venkel in kleine stukjes en voeg bij het courgette - uimengsel. Zet het vuur hoger en laat al roerende 1 minuut koken, roer de bloem erdoorheen, voeg bouillon toe en breng het geheel aan de kook, laat onder deksel nog 20 min. sudderen. Voeg room en eventueel water toe, breng op smaak met peper en zout en laat de soep goed doorwarmen.
  5. Garneer de soep met fijngesneden bieslook of gesnipperde peterselie.

Bron: Jeannine Van Immerseel

Veelgestelde vragen

Voor hoeveel personen is Courgettesoep met venkel?

Dit recept is voor 4 personen. Met de porties-knop pas je de hoeveelheden eenvoudig aan.

Hoe lang duurt het om Courgettesoep met venkel te maken?

Reken op ongeveer 60 minuten bereidingstijd.

Uit welke keuken komt Courgettesoep met venkel?

Courgettesoep met venkel hoort bij de Belgische keuken.

Heb je dit recept gemaakt?

Eén tik, en andere thuiskoks zien dat dit recept werkt. Als lid komt het ook in je kooklogboek.

Beoordeel dit recept

Nog geen reacties

Heb je dit gemaakt of heb je een vraag? Wees de eerste die reageert.

Laat een reactie achter

Reageren kan met een gratis account, zodat andere thuiskoks weten van wie de tip komt.

Maak een gratis account Al lid? Log in via dezelfde knop, zonder wachtwoord.

Heb je dit gemaakt? Je foto komt bij het recept te staan.

Elke week nieuwe recepten in je mailbox?

1× per week de lekkerste nieuwe en seizoensrecepten. Gratis, en je bent in goed gezelschap: ruim 14.000 thuiskoks lezen mee.

Inhoud melden

Klopt er iets niet, of staat hier iets dat er niet hoort? Vertel ons wat er mis is. Een mens leest je melding en je krijgt bericht over wat we ermee doen.