Ceviche van tonijn en Sint-Jakobsvruchten met venkel en courgette is een gerecht uit de Belgische keuken. Je maakt het in ongeveer 30 minuten, genoeg voor 4 personen. Belangrijkste ingrediënten: tonijnfilet, Sint-Jakobsvruchten en sap van 2 citroenen.
Misschien ook lekker
Ceviche van tonijn en Sint-Jakobsvruchten met venkel en courgette is een echte aanrader voor aan tafel. De combinatie van tonijnfilet en Sint-Jakobsvruchten maakt het verschil. Reken op zo'n 30 minuten en je verwent er 4 personen mee.
Ingrediënten
- 300 g tonijnfilet
- 100 g Sint-Jakobsvruchten
- sap van 2 citroenen
- 1 venkel in brunoises
- 1 courgette in brunoises
- 1 dl witte wijn
- 2 dl visfond
- 1/2 fijngehakte rode ui
- 2 eetlepels gehakte geroosterde cashewnoten
- 2 eetlepels gehakte zongedroogde tomaten
- peper en zout
- olijfolie
Bereidingswijze
- Bak de tonijn en de Sint-Jakobsvruchten zeer kort op hoog vuur en laat alles afkoelen. Hak alles fijn tot een tartaar en kruid met peper en zout en citroensap. Meng de fijngehakte ui en de noten erdoor. Zet de tartaar in de koelkast en laat enkele uren rusten. Breng de witte wijn en de visfond aan de kook en laat de venkel en de courgette hierin gaar worden. Kruid met peper en zout en laat afkoelen. Serveer de ceviche met de bouillon en de groenten. Versier met wat venkelkruid.
Bron: lacroix.be
Veelgestelde vragen
Voor hoeveel personen is Ceviche van tonijn en Sint-Jakobsvruchten met venkel en courgette?
Dit recept is voor 4 personen. Met de porties-knop pas je de hoeveelheden eenvoudig aan.
Hoe lang duurt het om Ceviche van tonijn en Sint-Jakobsvruchten met venkel en courgette te maken?
Reken op ongeveer 30 minuten bereidingstijd.
Uit welke keuken komt Ceviche van tonijn en Sint-Jakobsvruchten met venkel en courgette?
Ceviche van tonijn en Sint-Jakobsvruchten met venkel en courgette hoort bij de Belgische keuken.
Heb je dit recept gemaakt?
Eén tik, en andere thuiskoks zien dat dit recept werkt. Als lid komt het ook in je kooklogboek.

Nog geen reacties
Heb je dit gemaakt of heb je een vraag? Wees de eerste die reageert.
Heb je dit gemaakt? Je foto komt bij het recept te staan.