Biefstuk met cognacsaus

Avondeten & hoofdgerechten Vleesgerechten

Delen: Pinterest
Biefstuk met cognacsaus, AI-gegenereerde illustratie

Biefstuk met cognacsaus is een gerecht uit de Belgische keuken. Je maakt het in ongeveer 15 minuten, genoeg voor 4 personen. Belangrijkste ingrediënten: biefstukken, sjalotjes en eetl boter.

  • Bereidingstijd 15 minuten
  • Aantal personen 4
  • Moeilijkheid Makkelijk
  • Keuken
  • Herkomst

Direct naar recept ↓ Beoordeel dit recept ★ Laat een reactie achter ✎

Misschien ook lekker

Biefstuk met cognacsaus staat in een handomdraai op tafel. Met biefstukken en sjalotjes krijgt dit gerecht meteen karakter. In zo'n 15 minuten staat het op tafel, genoeg voor 4 personen. Volg de stappen hieronder en zet ‘m op tafel.

Ingrediënten

  • 4 biefstukken
  • 2 sjalotjes
  • 1 eetl boter
  • 1 tl suiker
  • 2dl bouillon
  • 1/2 dl cognac
  • 40g boter
  • 1tl bloem

Bereidingswijze

  1. Bestrooi de biefstuk met verse grof gemalen peper. Bak de sjalotjes(fijngesnipperd) glazig in 1eetl boter. Voeg er de suiker aan toe en laat deze licht karameliseren. Giet de bouillon en de cognac erbij en laat dit tot de helft inkoken. Bak het vlees 2 min aan iedere kant. Haal uit de pan en bestrooi ze met zout. Giet het ingekookte vocht bij de braadboter en roer alle aanbaksels los. Maak een deegje van de 40g boter en bloem en voeg dit beetje bij beetje er al roerend aan toe. Giet een deel van de saus over de biefstukken.

Bron: scheurkalender

Veelgestelde vragen

Voor hoeveel personen is Biefstuk met cognacsaus?

Dit recept is voor 4 personen. Met de porties-knop pas je de hoeveelheden eenvoudig aan.

Hoe lang duurt het om Biefstuk met cognacsaus te maken?

Reken op ongeveer 15 minuten bereidingstijd.

Uit welke keuken komt Biefstuk met cognacsaus?

Biefstuk met cognacsaus hoort bij de Belgische keuken.

Heb je dit recept gemaakt?

Eén tik, en andere thuiskoks zien dat dit recept werkt. Als lid komt het ook in je kooklogboek.

Beoordeel dit recept

2 reacties

  1. Lia Olthof, zal wel een 1/2 eetlepel zijn denk je ook niet, ofwel dronken worden met een 1/2 fles cognac in de saus :);):p

Laat een reactie achter

Reageren kan met een gratis account, zodat andere thuiskoks weten van wie de tip komt.

Maak een gratis account Al lid? Log in via dezelfde knop, zonder wachtwoord.

Heb je dit gemaakt? Je foto komt bij het recept te staan.

Elke week nieuwe recepten in je mailbox?

1× per week de lekkerste nieuwe en seizoensrecepten. Gratis, en je bent in goed gezelschap: ruim 14.000 thuiskoks lezen mee.

Inhoud melden

Klopt er iets niet, of staat hier iets dat er niet hoort? Vertel ons wat er mis is. Een mens leest je melding en je krijgt bericht over wat we ermee doen.