Avondeten & hoofdgerechten Ovenschotels & eenpans Vegetarisch & vegan
Aardappel-knolseldergratin met truffelolie is een gerecht uit de Belgische keuken. Je maakt het in ongeveer 90 minuten, genoeg voor 6 personen. Belangrijkste ingrediënten: vastkokende aardappelen, knolselder en knoflook.
- Bereidingstijd 90 minuten
- Aantal personen 6
- Moeilijkheid Gemiddeld
- Keuken Belgische
- Herkomst Belgie
- Dieet vegetarisch
Direct naar recept ↓ Beoordeel dit recept ★ Laat een reactie achter ✎
Misschien ook lekker
Aardappel-knolseldergratin met truffelolie is zo'n gerecht dat je keer op keer wilt maken. Alles draait om vastkokende aardappelen, knolselder en knoflook. Klaar in anderhalf uur, goed voor 6 personen. Pak je pannen erbij en ga aan de slag.
Ingrediënten
Benodigdheden
- Oven
- Ovenschaal
Bereidingswijze
- Zet de oven aan op 170°C. Vet een ovenschaal in met boter en wrijf hem in met een doorgesneden teentje knoflook.
- Schil de aardappelen en de knolselder en snij ze in heel dunne plakjes. Meng de plakjes met de tijm en leg ze in de schaal.
- Klop de eidooiers los met de room en wat peper en zout. Giet dit over de groenten en druk alles goed aan. Leg er bakpapier op en laat de gratin 1 uur in de oven staan, of tot hij gaar is. Laat afkoelen.
- Een halfuur voor het serveren: zet de oven aan op 180°C. Snij de gratin in porties en leg die op een bakplaat met bakpapier. Strooi er paneermeel over en verdeel er klontjes boter op. Bak 15 à 20 minuten. Garneer met truffelolie en tijm.
Veelgestelde vragen
Voor hoeveel personen is Aardappel-knolseldergratin met truffelolie?
Dit recept is voor 6 personen. Met de porties-knop pas je de hoeveelheden eenvoudig aan.
Hoe lang duurt het om Aardappel-knolseldergratin met truffelolie te maken?
Reken op ongeveer 90 minuten bereidingstijd.
Uit welke keuken komt Aardappel-knolseldergratin met truffelolie?
Aardappel-knolseldergratin met truffelolie hoort bij de Belgische keuken.
Heb je dit recept gemaakt?
Eén tik, en andere thuiskoks zien dat dit recept werkt. Als lid komt het ook in je kooklogboek.

Nog geen reacties
Heb je dit gemaakt of heb je een vraag? Wees de eerste die reageert.
Heb je dit gemaakt? Je foto komt bij het recept te staan.