Ananas is een gerecht uit de Hollandse keuken. Je maakt het in ongeveer 10 minuten, genoeg voor 6 personen. Belangrijkste ingrediënten: ananas, citroensap en vloeibare honing.
Misschien ook lekker
De ananas kan ook in plakken gesneden worden. Ik geef daar de voorkeur aan. Ook kan dit nagerecht na de BBQ geserveerd worden. De ananasstukken kan eventueel aan de spiezen geregen worden, of de schijven op de BBQ tot ze mooie goudbruine strepen hebben. Daarna het mengsel mascarpone erover heen lepelen.
Ingrediënten
- 1 grote ananas
- 3 eetlepels citroensap
- 1 1/2 eetlepel vloeibare honing
- 3/4 bakje mascarpone (verse kaas)
- 12 blaadjes basilicum
- 1 1/2 zakje vanillesuiker
Benodigdheden
- Grillpan
Bereidingswijze
- Schil de ananas, snijd het harde hart eruit en verdeel de vrucht overlangs in dunne plakken.
- Gril de plakken in een gloeiend hete grillpan tot ze aan beide kanten mooie goudbruine strepen hebben.
- Roer de mascarpone glad met het citroensap en de honing tot een lopende dressing.
- Leg de nog warme ananasplakken half over elkaar op zes borden en schenk er wat dressing over.
- Rol de basilicumblaadjes op tot een sigaartje, snijd ze flinterdun en meng ze met de vanillesuiker; verdeel dat over de plakken en dien op zolang ze nog lauw zijn.
Ananas uit de grillpan is een nagerecht van bijna niets: dunne plakken met karamelstrepen, een dressing van mascarpone met citroen en honing, en basilicum met vanillesuiker eroverheen. Die combinatie klinkt eigenaardig, maar juist het basilicum tilt de ananas op. Na een barbecue kun je de plakken net zo goed op het rooster leggen.
Veelgestelde vragen
Voor hoeveel personen is Ananas?
Dit recept is voor 6 personen. Met de porties-knop pas je de hoeveelheden eenvoudig aan.
Hoe lang duurt het om Ananas te maken?
Reken op ongeveer 10 minuten bereidingstijd.
Uit welke keuken komt Ananas?
Ananas hoort bij de Hollandse keuken.
Heb je dit recept gemaakt?
Eén tik, en andere thuiskoks zien dat dit recept werkt. Als lid komt het ook in je kooklogboek.

Nog geen reacties
Heb je dit gemaakt of heb je een vraag? Wees de eerste die reageert.
Heb je dit gemaakt? Je foto komt bij het recept te staan.