Rodebessen-vanillelikeur is een gerecht uit de Belgische keuken. Je maakt het in ongeveer 10 minuten, genoeg voor 6 personen. Belangrijkste ingrediënten: wodka, rode bessen en vanillestokje.
Misschien ook lekker
Rodebessen-vanillelikeur brengt een vleugje van de Belgische keuken op je bord. Met wodka en rode bessen krijgt dit gerecht meteen karakter. Reken op zo'n 10 minuten en je verwent er 6 personen mee. Bekijk hieronder het recept en maak het vandaag nog.
Ingrediënten
- 75 cl wodka
- 375 g rode bessen
- 300 g suiker
- 1 vanillestokje, overlangs doorgesneden
Bereidingswijze
- Was de bessen voorzichtig, laat ze goed uitlekken en verwijder de steeltjes. Doe ze in een grote, schone glazen bokaal en plet ze enigszins. Voeg het vanillestokje en de suiker toe en giet de wodka erover. Roer goed. Sluit de bokaal en zet hem minstens zes weken in de koelkast. Roer een keer per week.
- Na zes weken giet je de vloeistof door mousseline of neteldoek. Knijp de besjes goed uit om zo veel mogelijk van de vloeistof op te vangen. Giet de likeur in een brandschone glazen fles en bewaar in de koelkast.
Bron: www.groeneprinses.be
Veelgestelde vragen
Voor hoeveel personen is Rodebessen-vanillelikeur?
Dit recept is voor 6 personen. Met de porties-knop pas je de hoeveelheden eenvoudig aan.
Hoe lang duurt het om Rodebessen-vanillelikeur te maken?
Reken op ongeveer 10 minuten bereidingstijd.
Uit welke keuken komt Rodebessen-vanillelikeur?
Rodebessen-vanillelikeur hoort bij de Belgische keuken.
Heb je dit recept gemaakt?
Eén tik — zo zien andere thuiskoks dat dit recept werkt. Als lid komt het ook in je kooklogboek.

Nog geen reacties
Heb je dit gemaakt of heb je een vraag? Wees de eerste die reageert.