Frittata met gehakt en kaas is een gerecht uit de Caraibische keuken. Je maakt het in ongeveer 50 minuten, genoeg voor 5 personen. Belangrijkste ingrediënten: a 500 gram gehakt, eieren en beetje melk.
- Bereidingstijd 50 minuten
- Aantal personen 5
- Moeilijkheid Gemiddeld
- Keuken Caraibische
- Herkomst Curaçao
Misschien ook lekker
Ik bereid dit ook vaak met (restje) sausijsjes klein gesneden. Dan heb je ook niet de kruiden nodig (met eventueel) als de sausijzen al goed gekruid zijn.
Ingrediënten
- 400 a 500 gram (runder) gehakt ( zie opm)
- 8 eieren
- beetje melk
- 1 el boter/margarine
- 1 el boter/margarine extra
- 100 gram (cheddar) kaas geraspt
- zout en peper
- eventueel wat gedroogde tijm
- eventueel wat gedroogde rozemarijn
- eventueel mespuntje sambal of stukje kleingesneden pepertje
Benodigdheden
- Koekenpan
Bereidingswijze
- Het gehakt (of stukjes sausijs) in de margarine rul bakken met zout en peper en eventueel de kruiden.
- Uit de koekenpan halen en uit laten lekken.
- De koekenpan droogmaken met wat keukenpapier.
- In een kom de eieren + melk + zout en peper kloppen tot alles goed vermengd is.
- Smelt 1 el margarine in de koekenpan en haal de pan van het vuur.
- Giet de helft van het eimengsel in de koekenpan. Verdeel het gehakt en kaas over het eimengsel en giet dan voorzichtig de rest van het eimengsel erover.
- Zet de pan weer op laag vuur en laat dit onbedekt rustig 20 a 25 minuten bakken tot het bovenste gedeelte ook vast is.
Ik bereid dit ook vaak met (restje) sausijsjes klein gesneden. Dan heb je ook niet de kruiden nodig (met eventueel) als de sausijzen al goed gekruid zijn.
Bron: Curaçaose vriendin
Veelgestelde vragen
Voor hoeveel personen is Frittata met gehakt en kaas?
Dit recept is voor 5 personen. Met de porties-knop pas je de hoeveelheden eenvoudig aan.
Hoe lang duurt het om Frittata met gehakt en kaas te maken?
Reken op ongeveer 50 minuten bereidingstijd.
Uit welke keuken komt Frittata met gehakt en kaas?
Frittata met gehakt en kaas hoort bij de Caraibische keuken.
Heb je dit recept gemaakt?
Eén tik, en andere thuiskoks zien dat dit recept werkt. Als lid komt het ook in je kooklogboek.

Hai Gea,
Fijn dat je het lekker vond en bedankt dat je dit liet weten. Groetjes,:p
Hoi Fabita/Flavia,
Ik heb het gisteren gemaakt en gegeten! Echt heel erg lekker:p:p:p Ik had er hele kleine romatomaatjes bij gedaan en had het gehakt gekruid met sambal (manis). Ik had de rozemarijn en de tijm er wel bijgedaan: vind ik zo lekker bij tomaat.
Dus:……….BEDANKT VOOR DIT RECEPT!!!!
Hallo Gea, laat maar weten of het gesmaakt heeft. Ik heb het pas weer gemaakt met wat restjes groente erdoor. Ja, het werd tijd voor een andere foto, nu van wat dichter bij. Gr.:);)
Wat lijkt me dit ook weer lekker! Ik ga dit het komend weekend maar es maken! Trouwens een leuke nieuwe foto van je!!!:)