Pastaschotel met kippenchipolata is een gerecht uit de Belgische keuken. Je maakt het in ongeveer 25 minuten, genoeg voor 4 personen. Belangrijkste ingrediënten: kippenchipolata, prinsessenbonen en broccoli.
Misschien ook lekker
Zin in iets uit de Belgische keuken? Met Pastaschotel met kippenchipolata haal je die smaken zó bij jou thuis. Met kippenchipolata en prinsessenbonen krijgt dit gerecht meteen karakter. Lees snel verder en ontdek hoe eenvoudig het is.
Ingrediënten
- 600 g kippenchipolata
- 300 g prinsessenbonen (diepvries)
- 1 broccoli
- 1 ui
- 1 teentje knoflook
- 80 g geraspte mozzarella
- 400 g volkoren penne
Benodigdheden
- Oven
Bereidingswijze
- Snij de broccoli in roosjes
- Snipper de ui en het knoflookteentje fijn.
- Kook de pasta beetgaar in 4 l lichtgezouten water (kooktijd: zie verpakking). Giet af en laat uitlekken.
- Kook intussen de diepgevroren prinsessenbonen en de broccoliroosjes gaar in lichtgezouten water. Giet af en laat schrikken onder koud water. Laat goed uitlekken.
- Verhit 1 eetl. olijfolie in een kookpot en bak de fijngesnipperde ui en het knoflook glazig. Doe er tomatenstukjes met basilicum bij en kruid met de Italiaanse kruidenmix, de tijm en peper. Voeg de boontjes, de broccoli en de penne toe, meng goed en doe in een ovenschotel. Bestrooi met de geraspte mozzarella en zet 10 min. in een op 180 °C voorverwarmde oven.
- Verhit intussen 1 eetl. olijfolie in een pan en bak de kippenchipolata’s ± 5 min. langs elke kant.
- Dien de kippenchipolata op samen met de penne met groenten.
Bron: Colruyt
Veelgestelde vragen
Voor hoeveel personen is Pastaschotel met kippenchipolata?
Dit recept is voor 4 personen. Met de porties-knop pas je de hoeveelheden eenvoudig aan.
Hoe lang duurt het om Pastaschotel met kippenchipolata te maken?
Reken op ongeveer 25 minuten bereidingstijd.
Uit welke keuken komt Pastaschotel met kippenchipolata?
Pastaschotel met kippenchipolata hoort bij de Belgische keuken.
Heb je dit recept gemaakt?
Eén tik, en andere thuiskoks zien dat dit recept werkt. Als lid komt het ook in je kooklogboek.

Nog geen reacties
Heb je dit gemaakt of heb je een vraag? Wees de eerste die reageert.
Heb je dit gemaakt? Je foto komt bij het recept te staan.