Kabeljauw met gemarineerde tomaten is een gerecht uit de Belgische keuken. Je maakt het in ongeveer 35 minuten, genoeg voor 4 personen. Belangrijkste ingrediënten: kabeljauwfilet, tomaten en fijngehakte peterselie.
Misschien ook lekker
Zin in iets uit de Belgische keuken? Met Kabeljauw met gemarineerde tomaten haal je die smaken zó bij jou thuis. Kabeljauwfilet en tomaten: samen vormen ze een smaakvol geheel. Reken op zo'n 35 minuten en je verwent er 4 personen mee. Benieuwd hoe je het maakt? Je leest het hieronder stap voor stap.
Ingrediënten
- 600 g kabeljauwfilet
- 500 g tomaten
- 1 eetlepel fijngehakte peterselie
- 1 eetlepel fijngehakte ui
- 1/4 eetlepel fijngehakte knoflook
- 4 eetlepels olijfolie
- 1 citroen
- paneermeel en bloem
- frituurolie
- peper en zout
Bereidingswijze
- De kabeljauwfilet in blokjes van 2 cm snijden, kruiden met peper en zout, besprenkelen met 2 eetlepels citroensap en een tiental minuten afgedekt in de koelkast laten intrekken.
- De tomaten pellen, de pitjes verwijderen en het vruchtvlees in blokjes snijden. Het vocht van de tomaten opvangen en zeven.
- De ui, de peterselie en de knoflook voorzichtig onder de blokjes tomaat mengen. De olijfolie en het vocht van de tomaten eronder mengen, kruiden met peper en zout en afgedekt 20 minuten laten marineren in de koelkast.
- De kabeljauwblokjes eerst door de bloem, dan door het paneermeel halen en frituren in hete frituurolie. Laten uitlekken op keukenpapier. Opdienen met de gemarineerde tomaatjes.
Bron: vishandel Vandermaesen
Veelgestelde vragen
Voor hoeveel personen is Kabeljauw met gemarineerde tomaten?
Dit recept is voor 4 personen. Met de porties-knop pas je de hoeveelheden eenvoudig aan.
Hoe lang duurt het om Kabeljauw met gemarineerde tomaten te maken?
Reken op ongeveer 35 minuten bereidingstijd.
Uit welke keuken komt Kabeljauw met gemarineerde tomaten?
Kabeljauw met gemarineerde tomaten hoort bij de Belgische keuken.
Heb je dit recept gemaakt?
Eén tik, en andere thuiskoks zien dat dit recept werkt. Als lid komt het ook in je kooklogboek.

Nog geen reacties
Heb je dit gemaakt of heb je een vraag? Wees de eerste die reageert.
Heb je dit gemaakt? Je foto komt bij het recept te staan.