Pompoenrisotto met cantharellen

Hoofdgerechten Rijst

Delen: Facebook Pinterest

Pompoenrisotto met cantharellen is een gerecht uit de Europese keuken. Je maakt het in ongeveer 40 minuten, genoeg voor 4 personen. Belangrijkste ingrediënten: risotto rijst, kleine pompoen van en sjalotten.

  • Bereidingstijd 40 minuten
  • Aantal personen 4
  • Moeilijkheid Gemiddeld
  • Keuken
  • Herkomst

Direct naar recept ↓ Beoordeel dit recept ★

Dit vegetarische gerecht is een uitermate geschikt gerecht als je zowel vegetariërs als vleeseters aan tafel hebt want je kunt heel goed wat vlees, wild of gevogelte apart van de risotto bereiden en serveren zodat je het iedereen naar de zin kunt maken.

Ingrediënten

  • 300 gram risotto rijst
  • 1 kleine pompoen van +/- 500gram (Hokkaido)
  • 2 sjalotten, gesnipperd
  • 2 teentjes knoflook
  • 200 ml droge witte wijn
  • 500 ml paddenstoelenbouillon, van tabletten (ik maak meestal iets meer)
  • 200 gram cantharellen, goed schoongespoeld en in stukjes gesneden
  • enkele takjes tijm
  • 50 gram roomboter
  • 100 gram Parmezaanse kaas (of Pecorino)
  • olijfolie
  • peper en zout naar smaak

Benodigdheden

  • Rasp

Bereidingswijze

  1. Maak de paddenstoelen bouillon, zet deze opzij en rasp de kaas.
  2. Schil de pompoen, verwijder het binnenste en snij het vruchtvlees in blokjes. Maak de cantharellen schoon en snij grote exemplaren in stukken.
  3. Verhit een scheut olijfolie in een pan met dikke bodem en fruit hierin de sjalotten met de knoflook. Doe dan de rijst erbij en bak die een paar minuutjes mee tot deze glazig is.
  4. Voeg de wijn toe en roer tot deze is opgenomen. Doe dan (soep)lepel voor lepel de bouillon erbij totdat de risotto gaar is en blijf steeds door de risotto roeren. Dit duurt ongeveer 20-30 minuten.
  5. Verwarm intussen in een andere pan een beetje olie en bak hierin in de pompoenblokjes. Als de pompoen bijna gaar is doe je de pompoen bij de risotto (als die ook bijna gaar is) en bak je in dezelfde pan de cantharellen met de tijm. Deze voeg je ook toe aan de risotto. Voeg ook meteen een beetje peper en zout naar smaak toe. (Voorzichtig met zout want de bouillon bevat ook al zout).
  6. Als de risotto gaar is (al dente) schep je alles goed door elkaar en doe er dan de roomboter en 2/3 deel van de kaas erbij.
  7. Schep weer alles goed door elkaar en laat dit nog ongeveer 5 minuten in de pan met gesloten deksel staan.
  8. Daarna schep je het in een schaal en garneer je het met de overgebleven kaas en een paar takjes tijm.

Dit vegetarische gerecht is een uitermate geschikt gerecht als je zowel vegetariërs als vleeseters aan tafel hebt want je kunt heel goed wat vlees, wild of gevogelte apart van de risotto bereiden en serveren zodat je het iedereen naar de zin kunt maken.

Heb je dit gemaakt?

Laat het weten — het komt in je kooklogboek te staan.

Veelgestelde vragen

Voor hoeveel personen is Pompoenrisotto met cantharellen?

Dit recept is voor 4 personen. Met de porties-knop pas je de hoeveelheden eenvoudig aan.

Hoe lang duurt het om Pompoenrisotto met cantharellen te maken?

Reken op ongeveer 40 minuten bereidingstijd.

Uit welke keuken komt Pompoenrisotto met cantharellen?

Pompoenrisotto met cantharellen hoort bij de Europese keuken.

Beoordeel dit recept

Nog geen reacties

Heb je dit gemaakt of heb je een vraag? Wees de eerste die reageert.

Laat een reactie achter