Tajine: kalkoenhaasje met gerookte spekblokjes, witloof en couscous is een gerecht uit de Belgische keuken. Je maakt het in ongeveer 60 minuten, genoeg voor 2 personen. Belangrijkste ingrediënten: kalkoenhaasje, gerookte spekblokjes en pijlen witloof.
Klik op foto om te vergroten. Recept uit de doos van onze sloebers januari 2016
Ingrediënten
- 300 gr kalkoenhaasje
- 150 gr gerookte spekblokjes
- 4 pijlen witloof
- 50 gr rozijnen
- 100 gr couscous
- 250 ml kippenbouillon
- boter
- kippenkruiden
Bereidingswijze
- Spekblokjes even krokant aanbakken zonder vetstoffen in de zelfde pan de kalkoenhaasjes in stukken gesneden rondom bruin aanbakken deze kruiden. Witloof grof snijden. Warm de tajine goed op temperatuur de spekblokjes en kalkoenhaasje in de tajine vervolgens het witloof en rozijnen toevoegen. Voeg 100 ml bouillon toe deksel op de tajine laat alles op een klein vuur zachtjes sudderen. De laatste 10 min de warme bouillon toevoegen en de couscous laat deze zwellen. Tajine op tafel en nu maar smullen.
Klik op foto om te vergroten. Recept uit de doos van onze sloebers januari 2016
Bron: Derbyke, Elmo & Blondy
Heb je dit gemaakt?
Laat het weten — het komt in je kooklogboek te staan.
Veelgestelde vragen
Voor hoeveel personen is Tajine: kalkoenhaasje met gerookte spekblokjes, witloof en couscous?
Dit recept is voor 2 personen. Met de porties-knop pas je de hoeveelheden eenvoudig aan.
Hoe lang duurt het om Tajine: kalkoenhaasje met gerookte spekblokjes, witloof en couscous te maken?
Reken op ongeveer 60 minuten bereidingstijd.
Uit welke keuken komt Tajine: kalkoenhaasje met gerookte spekblokjes, witloof en couscous?
Tajine: kalkoenhaasje met gerookte spekblokjes, witloof en couscous hoort bij de Belgische keuken.

Harry ben benieuwd welk resultaat je gaat hebben. Slowcooker is mij niet bekend hoor het wel van je groetjes Hilde
Dit recept klinkt erg lekker! Snel eens proberen 🙂 Ik gebruik de tajine veel te weinig.
Ik denk dat je dit ook wel in de Slowcooker kan maken. Ik ga dat eens proberen 🙂
Zeker en vast! 🙂
Dat is ook de bedoeling dat de KookJij liefhebbers de gerechten gemakkelijk terug vinden:-)
Ook fijn dat jouw recepten nu zo eenvoudig te vinden zijn, je typt ‘Tajine’ en je krijgt al jouw Tajine recepten op een rij, super!
Ik vind het ook een fantastische uitvinding, Hilde. Dus eerst binnenkort jouw konijntje met Duvel eens uitproberen, zal hier vast en zeker op prijs gesteld worden 😉 Deze klinkt ook heel lekker.