risotto alla milanese als primo

Avondeten & hoofdgerechten Rijst Voorgerechten & amuses

Maak favoriet 4
Delen: Pinterest

risotto alla milanese als primo is een gerecht uit de Europese keuken. Je maakt het in ongeveer 30 minuten, genoeg voor 2 personen. Belangrijkste ingrediënten: risottorijst, ui gesnipperd en knoflook geperst.

  • Bereidingstijd 30 minuten
  • Aantal personen 2
  • Moeilijkheid Makkelijk
  • Keuken
  • Herkomst

Direct naar recept ↓ Beoordeel dit recept ★

Misschien ook lekker

Met risotto alla milanese als primo zet je moeiteloos iets lekkers op tafel. Met risottorijst en ui krijgt dit voorgerecht meteen karakter. Reken op zo'n 30 minuten en je verwent er 2 personen mee. Volg de stappen hieronder en zet ‘m op tafel.

Ingrediënten

  • 100 gr risottorijst
  • 1 ui gesnipperd
  • 2 teentjes knoflook geperst
  • 100 gr parmezaanse kaas geraspt en wat extra krullen
  • 2 handjes rucola olifolie
  • vloeibare margarine
  • peper
  • zout
  • 300 ml kippenbouillon waarin wat draadjes saffraan zijn geweekt
  • 1 glas droge sherry

Bereidingswijze

  1. Fruit de ui in wat olijfolie,voeg knoflook toe en laat een paar sec mee fruiten.Doe de rijst erbij en roer om tot de rijst glanst van de olijfolie.Schenk beetje bij beetje de bouillon erbij en laat iedere scheut door de rijst opnemen.Ga zo c.a. 20 min door.Schenk er aan het einde een glaasje sherry doorheen en laat ook dit opnemen door de rijst.Doe van het vuur af een scheut vloeibare margarine door de risotto en roer de geraspte parmezaanse kaas erdoor. Maak op smaak met peper en evt.zout.Schep de rucola om met wat olijfolie.Leg middenin een diep bord een handje van de rucola en schep hierop de risotto.Garneer met wat mooie krullen parmezaanse kaas en nog een rucolablaadje.

Veelgestelde vragen

Voor hoeveel personen is risotto alla milanese als primo?

Dit recept is voor 2 personen. Met de porties-knop pas je de hoeveelheden eenvoudig aan.

Hoe lang duurt het om risotto alla milanese als primo te maken?

Reken op ongeveer 30 minuten bereidingstijd.

Uit welke keuken komt risotto alla milanese als primo?

risotto alla milanese als primo hoort bij de Europese keuken.

Heb je dit recept gemaakt?

Eén tik, en andere thuiskoks zien dat dit recept werkt. Als lid komt het ook in je kooklogboek.

Beoordeel dit recept

1 reactie

Laat een reactie achter

Reageren kan met een gratis account, zodat andere thuiskoks weten van wie de tip komt.

Maak een gratis account Al lid? Log in via dezelfde knop, zonder wachtwoord.

Elke week nieuwe recepten in je mailbox?

1× per week de lekkerste nieuwe en seizoensrecepten. Gratis, en je bent in goed gezelschap: ruim 14.000 thuiskoks lezen mee.

Inhoud melden

Klopt er iets niet, of staat hier iets dat er niet hoort? Vertel ons wat er mis is. Een mens leest je melding en je krijgt bericht over wat we ermee doen.