Worteltartaar met appelen en garnalen op Indische wijze is een gerecht uit de Belgische keuken. Je maakt het in ongeveer 20 minuten, genoeg voor 4 personen. Belangrijkste ingrediënten: appelen, arachideolie en fleur de sel.
Misschien ook lekker
Met Worteltartaar met appelen en garnalen op Indische wijze zet je moeiteloos iets lekkers op tafel. Appelen, arachideolie en diepgevroren: samen vormen ze een smaakvol geheel. Zin gekregen? Volg de stappen hieronder en zet ‘m op tafel.
Ingrediënten
- 2 appelen
- arachideolie
- 15 diepgevroren grote garnalen 365
- fleur de sel
- 4 mooie wortelen
- 4 takjes munt voor de versiering (naar keuze)
- peper van de molen
- tandoori kruidenmix
Bereidingswijze
- Laat de garnalen weken in water. Pel ze zodra ze zijn ontdooid.
- Verwarm een antikleefpan. Zodra de pan heet is, voeg je de garnalen toe en laat je ze met een snuifje zout bakken tot ze roze worden.
- Rijg ze twee per twee op kleine brochettepennen en zet opzij.
- Schil de wortelen en snij ze in blokjes van 5 mm zijde. Laat 3 minuten koken in licht gezouten water (de blokjes moeten nog licht krokant zijn). Laat uitlekken en hou onder koud stromend water.
- Schil de appelen. Snij in vier en verwijder het klokhuis. Snij vervolgens in kleine blokjes van 5 mm zijde.
- Meng de wortelen en de appelen in een kom. Voeg een eetlepel arachideolie en een eetlepel tandoori kruidenmix toe.
- Schik op elk bord een portie tartaar. Leg er twee kleine brochettes op en werk af met een takje verse munt.
- Je kan de garnalen zowel warm als koud opdienen.
Bron: Delhaize
Veelgestelde vragen
Voor hoeveel personen is Worteltartaar met appelen en garnalen op Indische wijze?
Dit recept is voor 4 personen. Met de porties-knop pas je de hoeveelheden eenvoudig aan.
Hoe lang duurt het om Worteltartaar met appelen en garnalen op Indische wijze te maken?
Reken op ongeveer 20 minuten bereidingstijd.
Uit welke keuken komt Worteltartaar met appelen en garnalen op Indische wijze?
Worteltartaar met appelen en garnalen op Indische wijze hoort bij de Belgische keuken.
Heb je dit recept gemaakt?
Eén tik, en andere thuiskoks zien dat dit recept werkt. Als lid komt het ook in je kooklogboek.

Nog geen reacties
Heb je dit gemaakt of heb je een vraag? Wees de eerste die reageert.
Heb je dit gemaakt? Je foto komt bij het recept te staan.